به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان با قهرمانی مسعود مصدق پور به پایان رسید. در دور نهم و پایانی مسابقات جدول A ، مسعود مصدق پور از خراسان رضوی برابر مرصاد خداشناس به تساوی رسید و با 7.5 امتیاز به مقام قهرمانی رسید. همچنین علی راستبد و آراد نظری از گیلان عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

در جدول B مسابقات صادق اسدی از همدان با 8 امتیاز قهرمان شد و حسین امیروردستیان از آذربایجان شرقی و آرین فرمانی انوشه از قزوین در رده های دوم و سوم ایستادند.

در جدول C رقابت ها نیز شایان احمدی از گلستان روی سکوی قهرمانی ایستاد و خشایار ساعی همدانی و محمد ارشیا آقا محمدی از همدان دوم و سوم شدند.

لازم به یادآوری است که در رقابت های بخش برق آسا نیز که یک هفته قبل برگزار گردید، مسعود مصدق پور قهرمان شد و تورنیکه سانیکیدزه از گرجستان و بردیا دانشور در رده های دوم و سوم ایستادند.

در شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان 440 بازیکن از 6 کشور ایران ، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، عراق و قزاقستان در سه جدول به رقابت با یکدیگر می پرداختند. مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این رقابت ها 700 میلیون ریال بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: