به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حسین جنگی، کارشناس داوری کشورمان پیرامون قضاوت بنیادی‌فر در نیمه نخست بازی استقلال و پرسپولیس و صحنه پنالتی به خبرنگار برنا گفت: در آن صحنه شجاع خلیل زاده تعادلش برهم خورد و دست چپش نیز به بازیکن استقلال خورد اما شرایط پنالتی رخ نداد و داور سختگیرانه اعلام پنالتی کرد و در صورتی که پنالتی را اعلام نکرده بود می‌ توانستیم بگوییم تصمیم درست‌تری اتخاذ شده و قابل دفاع است.

جنگی در ادامه دادن کارت به تبریزی و کنعانی زادگان را صحیح دانست و اظهار داشت: داور در آن صحنه به خوبی جریان بازی را اداره کرد، البته داور در دقیقه 43 می‌توانست بابت بی‌احتیاطی به بازیکن پرسپولیس اخطار بدهد و تصمیم داور صحیح بود.

کارشناس داوری افزود: در نیمه دوم اخطارها بدرستی داده شد. گل در دقیقه 81 به درستی ثبت شد و البته با برخورد به دروازه‌بان استقلال تبدیل به گل خودی شد، در دقیقه 88 نیز علی کریمی به درستی با گرفتن کارت زرد دوم اخراج شد.

ناظر داوری لیگ برتر با اشاره به صحنه متاثرکننده بازی در دقایق اضافی تصریح کرد: در دقیقه 91 حرکت احمدزاده زشت بود و غلامی همین کار را تکرار کرد و اخطار آنها صحیح بود. در مورد داوری این بازی باید بگویم داور تصمیم اشتباهی که تاثیرگذار باشد را نداشت و در مجموع عملکردش خوب بود.

وی در پایان عنوان کرد: متاسفانه برخی بازیکنان در این دیدار اخلاق را زیر سوال بردند و البته برخی تماشاگرنماها نیز در نیمه نخست با پرتاب سنگ کار زشتی انجام دادند که می‌تواند چنین خطایی در عرصه بین‌المللی برای فوتبال ما عواقب بدی داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: