به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در روز پایانی رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو، رزیتا علیپور نماینده ایران در وزن 61- کومیته بانوان با برتری یک بر صفر برابر هایا جوما از کانادا به مدال طلای این رقابت ها دست یافت. این دومین مدال طلای ایران در رقابت های لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو بود. پیش از این سارا بهمنیار در وزن 50- کومیته بانوان موفق به کسب مدال طلا شده بود. علیپور در شرایطی طلای باارزش مسکو را بدست آورد که پیش از این با 2782 امتیاز یکی از مدعیان کسب سهمیه المپیک در وزن 61- بود. در این وزن 4 کاراته کا راهی المپیک می شوند.

در این دوره از رقابتها، علیپور ابتدا 5 بر یک نینا رادینویچ از سوئیس را برد. سپس مقابل جوانا رکویچ از صربستان پس از تساوی صفر بر صفر در هانتی برنده شد. در ادامه 5 بر صفر لائورا سیورت از فرانسه را شکست داد. علیپور در چهارمین مبارزه 3 بر صفر بیتسام سادینی از مراکش را مغلوب کرد و به نیمه نهایی راه یافت. او در نیمه نهایی مقابل جیانا لطفی از مصر دارنده 2 طلا، 3 نقره و یک برنز کاراته وان های 2019 را پس از تساوی صفر بر صفر در هانتی برنده شد.

صبح امروز نیز بهمن عسگری در وزن -75 کومیته مردان با برتری برابر توره ایبانز اسپانیایی خود موفق به کسب مدال برنز شده بود. در ادامه رقابت ها، ذبیح الله پورشیب در وزن 84- و سجاد گنج زاده در وزن 84+ تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلا به روی تاتامی می روند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: