به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، داوود عزیزی، مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری اولین کارگروه تنقیح قوانین حوزه ورزش در ساختمان سئول با حضور معاونت حقوقی ریاست جمهوری و معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی، مرکز پژوهش ها و مشاورین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که طبق ماده 2 قانون تدوین و  تنقیح  قوانین و مقررات دستگاه های اجرایی مکلف هستند تنقیح قوانین خود را تدوین  کنند.

عزیزی در این خصوص اظهار داشت: در راستای اجرای ماده 2 قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات،  معاونت حقوقی مجلس و امور استان ها اقدام به تنقیح قوانین با محوریت ادارات کل مجلس و حقوقی در طول یکصد سال گذشته  کنند.

وی افزود : بر این اساس ادارات کل مجلس و حقوقی  کلیه اطلاعات خود را در قالب لوح فشرده طی نامه رسمی تقدیم معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی  و معاونت  حقوقی ریاست جمهوری قرار دهند.

مدیرکل مجلس وزارت ورزش توضیح داد: در این راستا معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی نیز پس از این  بررسی ها، اقدام به طرح تنقیح قوانین نامعتبر در حوزه ورزش ارائه کرد که در این ارتباط  194 ماده قانونی می بایست مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: هفته گذشته اولین جلسه کمیته  ورزش کمیسیون فرهنگی برگزار و بعد از آن مقرر شد به منظور بررسی بیشتر کارگروهی به منظور موارد اعلام شده تشکیل  شود  که در این جلسه برخی از مواد بررسی شد. جلسه بعدی هفته آینده به منظور ادامه بررسی طرح تنفیح قوانین نامعتبر ورزش انجام می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: