به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ هیات دولت در آخرین جلسه‌ خود به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان، اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی و کمیته ملی المپیک را پس حدود گذشت 15 سال با اصلاحاتی به تصویب رساند.

سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته، درباره تصویب اساسنامه جدید در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: اقدام شایسته‌ای بود. تقریبا همه فدراسیون‌ها سال‌ها منتظر تصویب این طرح بودند چرا که با تصویب این اساسنامه بسیاری از مشکلاتی که فدراسیون‌ها و درکل جامعه ورزش درگیر آن بودند حل می‌شود و دریچه جدیدی را برای ورزش کشور باز خواهد کرد.

او ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهم در جامعه ورزش بحث انتخابات روسای فدراسیو‌ن‌ها بوده که قطعا با توجه به برنامه تعریف شده برای این بخش در اساسنامه شاهد برگزاری انتخابات با برنامه‌تری خواهیم بود. در کنار این رشته‌هایی که زیر مجموعه فدراسیون‌ها هستند نسبت به قبل مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. این اقدام بزرگی بود که از سوی دولت برای جامعه ورزش صورت گرفت.

رئیس فدراسیون کاراته تصریح کرد: در گذشته همیشه درخصوص تشریفاتی بودن نقش نواب رئیس بانوان در فدراسیون‌ها بحث وجود داشته ولی قطعا پس از این برای این بخش هم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: