به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، در حاشیه نشست هم اندیشی دیپلماسی ورزش طی گفتگویی اختصاصی با خبرنگار برنا درخصوص تصویب اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی توسط دولت بیان کرد: اصلاحات و تغییرات اساسنامه فدراسیون‌ها پیش از حضور من و توسط ریاست سابق کمیته ملی المپیک آغاز شده بود، این موضوع مبتنی است بر مصوبه مجلس شورای اسلامی ذیل انتزاع کمیته ملی پارالمپیک و المپیک، یک بند قانونی دارد که کمیته ملی المپیک اصلاحات اساسنامه خود را باید به دولت منتقل کند تا مصوب شود. ما یک کمیته کارشناسی در هیات اجرایی تعریف کردیم و اصلاحات مورد نظر را که اقتضای روز و تجربه جهانی است در آن گنجاندیم.

وی افزود: اساسنامه امروز ما با اساسنامه‌های جهانی انطباق پیدا کرده است. ما روی 80 کشور مطالعه کردیم و ساختار آن‌ها را دیدیم، پس از آن اساسنامه خود را بعد از دو دهه بر اساس آن به روز کردیم، از طریق هیات اجرایی به مجلس منتقل شد و 25 دی ‌ماه سال 97 مجمع آن را تصویب کرد. پس از 13بار رفت و برگشت اصلاحات اساسنامه مورد تصویب کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت. اسانامه به دولت ارسال شد و شخصا در کمیسیون‌های کارشناسی دولت شرکت کردیم و نهایتا اساسنامه تصویب شد.

صالحی‌امیری اظهار داشت: اساسنامه کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی کشور، در حقیقت محصول تجربه دو دهه فعالیت این سازمان‌ها با اساسنامه‌های قدیم است. باتوجه به تحولات ورزش در دنیا و نیازهای جدیدی که امروز ما داریم، ضرورت بازنگری محسوس بود.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران در پایان گفت: آن چیزی که امروز در این دو اساسنامه شکل گرفت در حقیقت ایجاد فضا و بستر جدیدی برای توسعه فعالیت‌های ورزش قهرمانی در ایران به وجود آورد. من معتقدم اساسنامه کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی کشور تا حدود زیادی چالش‌های موجود در ورزش کشور را برطرف خواهد کرد.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: