به گزارش گروه ورزشی خبگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، در ادامه مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهیمه المپیک توکیو، مهدی احمدکهنی در دور مقدماتی وسیله دارحلقه با امتیاز ۱۴/۴۳۳در بین ۲۰۱ ژیمناست عنوان یازدهم دنیا را از آن خود کرد. جوان ۲۲ ساله کشورمان که برای نخستین بار در پیکارهای قهرمانی جهان شرکت کرده در مصاف با بزرگان دنیا، ضمن کسب مقام یازدهمی، عنوان رزرو سوم مرحله فینال را هم بدست آورد. این بهترین نتیجه ورزشکاران ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان است.

ضمن این‌که این نتیجه در حالی بدست آمد که ورزشکاران صاحب عنوان جهان از چین، کره جنوبی، ژاپن پائین‌تر از ورزشکار شایسته کشورمان قرار گرفتند. در این وسیله ژیمناست‌هایی از ترکیه، برزیل، فرانسه، یونان، ایتالیا، روسیه، آلمان و ارمنستان فینالیست شدند. طی ۳۰ سال گذشته تیم ملی کشورمان در ۵ دوره مسابقات قهرمانی جهان شرکت نموده است. بهترین نتیجه ورزشکاران کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان رتبه ۳۵ در وسیله پرش خرک و ۳۸ در دارحلقه مسابقات جهانی ۲۰۱۰ روتردام هلند بوده است. در دور مقدماتی وسیله خرک حلقه سعیدرضا کیخا با امتیاز ۱۱/۸۸۳ به کار خود خاتمه داد.

محمدرضا خیرخواه به عنوان سرمربی تیم ملی را در رقابت‌ها همراهی می‌کند. مسابقات ژیمناستیک هنری قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک توکیو در اشتوتگارت آلمان در حال برگزاری است. لازم به ذکر است که نفرات اول تا سوم هر وسیله، به طور مستقیم جواز حضور در المپیک ژاپن را کسب خواهند کرد. همچنین سید حمیدرضا هاشمی، داور بین المللی کشورمان، فردا در مرحله فینال قهرمان قهرمانان در وسیله پارالل قضاوت خواهدکرد.