به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، در آخرین روز از اجلاس کنفدراسیون بادبانی آسیا، علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی با رئیس و نائب رئیس این کنفدراسیون دیدار و گفتگو داشت.

پس از جلسات با دبیرکل کنفدراسیون آسیا و رئیس فدراسیون جهانی بادبانی در عمان، سهرابیان با ملاف شروف رئیس و عبدالرحمان ارشد نائب رئیس کنفدراسیون بادبانی آسیا نیز دیدار و گفتگو داشت.

رئیس فدراسیون قایقرانی در دیدار با ملاف شروف برنامه توسعه‌ای فدراسیون قایقرانی برای بادبانی را شرح داد و رئیس کنفدراسیون آسیایی نیز با اشاره به پتانسیل بالای ایران در این رشته قول حمایت از برنامه توسعه‌ای ایران را داد.

در این دیدار رئیس کنفدراسیون بادبانی آسیا با اعزام مدرسین باتجربه در رشته بادبانی به ایران برای برگزاری دوره‌های دانش افزایی و کلینیک‌های مربیگری موافقت کرد و مقرر شد به زودی مدرسانی برای برگزاری این دوره‌ها به کشورمان سفر کنند.

همچنین ملاف شروف شرکت‌های تولید کننده تجهیزات بادبانی را به ایران معرفی کرد و قرار شد با رایزنی‌های او همکاری این شرکت‌ها با بادبانی ایران آغاز و تجهیزات به روز بادبانی به ایران ارسال شود.

بورسیه شدن مربیان و ورزشکاران ایران در دوره‌های دانش افزایی خارج از کشور دیگر محور صحبت سهرابیان با رئیس کنفدراسیون بادبانی آسیا بود که این موضوع هم با موافقت مواجه شد.

همچنین رئیس کنفدراسیون آسیایی به ایران پیشنهاد گسترش ارتباطات با کشورهای توانمند در بادبانی را داد که با موافقت علیرضا سهرابیان مواجه شد. ملاف شروف خود رایزنی برای ایجاد ارتباط پایدار بین فدراسیون ایران با کشورهای صاحب نام در بادبانی را آغاز کرد.

پس از این دیدار علیرضا سهرابیان با عبدالحرمان ارشد نائب رئیس و رئیس توسعه بادبانی قاره آسیا دیدار و گفتگویی داشت. در این دیدار مذاکراتی در زمینه برنامه ریزی، حمایت های فنی و تجهیزاتی و همکاری‌های گسترده در مسیر توسعه بادبانی انجام شد.

در این دیدار مقرر شد که نائب رئیس کنفدراسیون و رئیس توسعه بادبانی قاره سفری به کشورمان داشته باشد و پس از بررسی مناطق مختلف کشور به برنامه‌ریزی بهتر برای توسعه بادبانی ایران کمک کند.

حمایت‌های فنی از ایران و برگزاری دوره‌های دانش افزایی برای رشد فنی بادبانی ایران نیز دیگر محور صحبت‌ها و مذاکرات در این جلسه بود.

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی در این نشست هم بر به روز رسانی تجهیزات بادبانی ایران تاکید کرد و عبدالرحمان ارشد قول حمایت از فدراسیون کشورمان برای تجهیز امکانات خود به کمک شرکت‌های تولید کننده را دارد.

آخرین محور رایزنی‌ها در این جلسه مشاوره و برنامه‌ریزی در راستای توسعه باشگاه‌های بادبانی در قسمت‌های مختلف ایران بود که باعث توسعه و گسترش این رشته در کشور خواهد شد.

محسن شیخلووند رئیس روابط بین الملل فدراسیون نیز در این سفر رئیس فدراسیون قایقرانی را همراهی می‌کرد.