به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی ایران، عاقل حبیبیان، ملی پوش روئینگ ایران در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا در کره جنوبی اظهار کرد: در این مدت تمرین‌های خوبی داشتیم و از زمانی که به میانه هم آمدیم توانستیم با فشار بیشتر تمرینات را ادامه بدهیم و اکنون آمادگی مناسبی داریم.

ملی پوش روئینگ ایران که قرار است در مسابقه تکنفره سبک وزن و دونفره سنگین وزن با حریفان رقابت کند، درباره شرایط آمادگی ملی پوشان بیان کرد: در این مدت تمرین‌های پرفشاری داشتیم و قرار است تا روز اعزام در اردو بمانیم. زمان‌هایی که ملی پوشان ثبت کردند خیلی خوب است و باید بگویم که در همه قایق‌ها می‌توانیم مدال بگیریم.

وی افزود: با این وجود تمام ملی پوشان برای بهترین مدال تلاش می‌کنند و می‌خواهند خوش رنگ‌ترین مدال قهرمانی آسیا را کسب کنند. با توجه به زمان‌هایی هم که ثبت کردیم این توانایی را داریم و امیدوارم که موفق شویم.

حبیبیان درباره ارنج‌های تیم ملی در قهرمانی آسیا بیان کرد: با توجه به تست‌ها و زمان‌هایی که ثبت شده بهترین نفرات ارنج شدند. در برخی قایق‌ها هم اگر شرکت نکردیم به این دلیل بود که در یک روز 2 مسابقه می‌شد و با نظر کادرفنی ریسک نکردیم تا به مشکل نخوریم.

ملی پوش روئینگ ایران گفت: وضعیت همه ملی پوشان خوب است و با بهترین شرایط راهی کره جنوبی می‌شوند. همه ملی پوشان برای کسب مدال طلا تلاش می‌کنند و قطعا اگر کمی شانس هم داشتند موفق می‌شوند.

حبیبیان با اشاره به اردوهای آماده سازی نیز بیان کرد: ما تمرینات پرفشاری داشتیم تا با بهترین آمادگی به مسابقات برویم. از فرزام تشکر می‌کنم که در این مدت به خوبی تیم را زیر نظر داشت و واقعا برای ملی پوشان زحمت کشید. از سهرابیان هم تشکر می‌کنم که نگاه مثبتی به تیم دارد و با تمام محدودیت‌ها و مشکلات اجازه نداد ما با کمبودی مواجه شویم و تمریناتمان را ادامه دادیم.

او درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز تصریح کرد: این مسابقات با بالاترین سطح کیفیت برگزار می‌شود چرا که همه کشورهای آسیایی می‌خواهند در این مسابقات محکی از حریفان داشته باشند و برای انتخابی المپیک آماده شوند. ما هم در این مسابقه می‌توانیم ارزیابی مناسبی از حریفان داشته باشیم تا برای انتخابی المپیک برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم. امیدوارم دست پر از مسابقات قهرمانی آسیا بازگردیم.

مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا 1 تا 5 آبان به میزبانی کره جنوبی برگزار می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: