به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ هفته قبل بود که به صورت قطعی استان کرمانشاه میزبان مسابقات جام تختی شد. محمدحسین محبی، رئیس هیات کشتی این استان، پیرامون این موضوع به خبرنگار برنا گفت: ما در چند سال گذشته مسابقات بین المللی خوبی را از جمله، مسابقات جام جهانی و همچنین رقابت‌های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی را میزبانی کردیم و استقبال گرم مردمی از این رویدادها صورت گرفت و خوشحالیم ورزشکاران با خاطراتی خوب و شیرین کرمانشاه را ترک کردند. مفتخریم که رقابت ها را برای چهارمین‌بار میزبانی می‌کنیم و محل برگزاری مسابقات ورزشگاه امام خمینی (ره) کرمانشاه است. امیدوارم بتوانیم مانند گذشته میزبان خوبی برای میهمانان داخلی و خارجی باشیم.

او در ادامه عنوان کرد: این مسابقات توانسته برکات خوبی برای کشتی استان داشته باشد و از طرفی خوشبختانه استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان علاقه‌مند به کسب این چنین میزبانی‌هایی شده‌اند. حدود سه دهه بود که در تیم ملی نماینده نداشتیم و امسال سه ورزشکار کشورمان کرمانشاهی بودند اما به نظرم مهمترین دست‌ آورد برای ما استقبال نوجوانان و جوانان استان و میل آن‌ها به کشتی است. باعث افتخار است که ما در مسابقات بزرگسالان از 4 کشتی‌گیر در رده جوانان استفاده کردیم و فکر می‌کنم بتوانیم روند صعودی کشتی استان را در آینده با سرعت و مهمتر از آن کیفیت مناسب تری به جلو ببریم.

قهرمان سه دوره آسیا و بازی‌های آسیایی پیرامون عملکرد آزادکاران کشورمان و سه کشتی‌گیر کرمانشاهی در مسابقات جهانی قزاقستان عنوان کرد: روی هم رفته نتیجه و عملکرد تیم خوب بود. اینکه عنوان نهمی و سیزدهمی را به چهارم ارتقا دادیم بسیار خوب است. البته شاید در گذشته می‌توانستیم بهتر نتیجه بگیریم و نشده اما در حال حاضر تیم روند خوبی دارد. درباره سه کشتی‌گیر کرمانشاهی من معتقدم، آنها حداقل باید سه برنز می‌گرفتند، نمی‌دانم کشتی‌گیری که جلو است، چرا باید با امتیاز بالا بازی را ببازد؟ تیموری در کشتی‌اش از حرف پیش بود ولی نتوانست کشتی را اداره کند و موضوع یک بحث فنی است و نمی‌دانم آیا به او گوشزد شده بود.

وی افزود: یدالله محبی هم اگر مقابل حریف اوکراینی دست را نمی گرفت می توانست بازی را با نتیجه 2 بر 2 به پایان برساند و حداقل به سکو سومی برسد. البته رقبای افضلی در کیلو قدرتمند بودند اما او هم می‌توانست به برنز دست پیدا کند. به خود آقای دبیر هم گفته‌ام، اردوهای طولانی کشتی به نفع آنها نیست و بعضا برخی تنبلی می‌کنند. در حالی که اگر همین ملی‌پوشان در اختیار باشگاه‌ها و مربیان بومی باشند، میزان آمادگی بالاتری را خواهند داشت.

محبی درباره کسب کامل سهمیه‌های المپیک اظهار داشت: به نظرم بچه‌ها در مسابقات بعدی رقابت‌های انتخابی سهمیه کامل را کسب خواهند کرد و امیدوارم در توکیو هم نتایج خوبی بگیریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: