به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسعود غلامی، عضو تیم ملی والیبال ایران درباره وضعیت این تیم در جام جهانی ژاپن گفت: سال پر ترافیکی را در مسابقات بین‌المللی داشتیم و بنا به صلاحدید کادرفنی، در تورنمنت‌های قبلی کم‌تر به من بازی رسید ولی در جام جهانی با نظر کادر فنی و با توجه به شرایط تیم، در اکثر بازی‌ها به میدان رفته‌ام و همه تلاشم این بوده که با تمام توانم بازی کنم و بهترین عملکرد را داشته باشم چون همیشه آرزوی بازی در جام جهانی را داشته‌ام.

او ادامه داد: به دلیل خستگی و عدم ریکاوری بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، شروع خوبی در جام جهانی نداشتیم. با توجه به فشردگی بازی‌ها و مصدومیت جزئی برخی بازیکنان، کار برای تیم سخت‌تر شد. با این‌حال به جرات می‌گویم که همه بازیکنان با تمام توان تلاش می‌کنند تا بهترین نتیجه را برای تیم ملی ایران کسب کنند.

این بازیکن تیم ملی والیبال ایران درباره بازی‌های پیش روی تیمش در جام جهانی و تقابل مهم با ژاپن در ادامه این مسابقات، گفت: هیچ مصافی در جام جهانی آسان نیست. ممکن است برخی تیم‌ها چند بازیکن کلیدی را خود را به ژاپن نیاورده‌ باشند ولی به طور قطع هیچ بازی ساده‌ای در جام جهانی وجود ندارد که فکر کنیم قطعا برنده هستیم. باید همه تلاش خود را در هر بازی بکنیم و بجنگیم تا پیروز از زمین خارج شویم. ژاپن میزبان بازی‌هاست و این تیم بسیار قدرتمندتر و هماهنگ‌تر از لیگ ملت‌ها و مسابقات قهرمانی آسیا کار می‌کند و در جام جهانی بسیار خوب نتیجه گرفته است ولی ما هم تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در زمین ژاپن، این تیم را شکست دهیم.

غلامی در پایان و در پاسخ به سوالی درباره تلفیق بازیکنان با تجربه و جوان در تیم ایران و تاثیر آن بر عملکرد تیم، گفت: در چند سال اخیر نقطه قوت تیم ایران، یکدست بودن و همدلی بازیکنان بوده است و فرقی نمی‌کرده چه بازیکنی در زمین باشد. اگر دقت کرده باشید، وقتی بازیکنان جوان در این تورنمنت بازی می‌کنند، بازیکنان با تجربه اگر نیاز باشد از لحاظ فنی و انگیزشی، بازیکنان دیگر را تشویق می‌کنند تا بهتر بتوانند کار خود را به بهترین شکل انجام دهند. نمونه بارز آن، صحبت‌های سعید معروف در نشست خبری بعد یکی از بازی‌های ایران بود که از جواد کریمی هم‌پست خودش تشکر ویژه کرد و او را تشویق کرد تا با اعتماد به نفس و انگیزه بهتر کارش را ادامه دهد. اصلا مهم نیست چه کسی بازی می‌کند و همه می‌خواهند به هم کمک کنند تا تیم ملی نتیجه خوبی را به دست آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: