به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، قاسم نوری‌زاده، جودوکار وزن 66 کیلوگرم تیم نیروهای مسلح ارتش، طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص مسابقات نظامیان ووهان چین بیان کرد: خداراشکر اردوهای خوبی را زیر  نظر اساتید و سرمربی‌پشت‌سر گذاشتیم، در حال حاضر هم ترکیب اصلی تیم مشخص شده است. شرایط بدنی بسیار خوبی داریم و هرچه که لازم بود برای تمرینات فراهم شد، بچه‌ها همراه بودند و  یک صدا تمرینات‌مان را انجام دادیم. ان‌شاءالله اگر خدا کمک کند، بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم و با دست پر به وطن بازگردیم.

وی افزود: من الان در حال گذراندن خدمت مقدس سربازی هستم و به عنوان سرباز وظیفه در این دوره از مسابقات شرکت می‌کنم. متأسفانه دوره‌های قبلی به دلایلی این افتخار را نداشتم که در این رقابت‌ها حضور داشته باشم. این تورنمنت در سطح بالایی برگزار می‌شود و افتخار هر کسی است که بتواند در ترکیب تیم حضور داشته باشد. امیدوارم دست پر برگردیم تا حال و روز جودو کشورمان را که وضعیت خوبی ندارد، عوض کنیم.

نوری‌زاده اظهار داشت: من فکر می‌کنم امسال یک تیم منسجم‌تر، همدل‌تر و یک صداتری داریم، چون تنها تیم ورزشی بودیم که از 4 ماه قبل اردوهای‌مان به صورت منظم و مرتب برگزار شد وتمام مراحل اردوی خود را پشت سر گذاشتیم، فکر نمی‌کنم رشته ورزشی دیگری این گونه بوده باشد. تا الان که تیم یک دست است و تمام فکر و ذهن‌مان کسب نتیجه تیمی مطلوب است، درحقیقت هیچ‌کس به فکر نتیجه انفرادی خودش نیست. یک دل هستیم و هدف همه ما به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در چین خواهد بود.

جودوکار تیم نیروهای مسلح ارتش عنوان کرد: اکثرا بچه‌هایی که در حال حاضر در ترکیب تیم نیروهای مسلح قرار دارند از  بچه‌های تیم ملی هستند، اما خیلی بهتر می‌شد اگر ما می‌توانستیم با تیم‌های ملی رده سنی جوانان و بزرگسالان تمریناتی داشته باشیم، این موضوع صددرصد به بالا رفتن سطح آمادگی ما کمک می‌کرد اما متأسفانه مشکلاتی که در حال حاضر برای جودوی جمهوری اسلامی ایران پیش آمده این امکان را از ما گرفت. خداراشکر با تیم‌های دیگر مانند تیم کم‌شنوایان، کم‌بینایان و تیم‌های باشگاهی تمریناتی را داشتیم.

وی ادامه داد: اردوهای ما از لحاظ امکانات خیلی عالی بود، شاید برابر یا حتی بالاتر از امکانات تیم ملی، فکر کنم هیچ دوره‌‌ای مثل الان این سطح مطلوب را نداشتند. در اردوها هیچ کم و کسری بچه‌ها از لحاظ امکانات غذایی و اسکان را نداشتیم و بهترین امکانات و البسه در اختیار بچه‌ها بوده است. هم‌دلی بچه‌ها مهم‌ترین نقش را در موفقیت و نتیجه‌گیری تیم دارد.

نوری‌زاده در پایان گفت: جودو یک ورزش لحظه‌ای است و نمی‌شود در آن قولی داد، فقط می‌توانم بگویم تا پای جان هرچه دارم می‌گذارم چون این رقابت‌ها یک نوع المپیک است و تمام کشورها با تمام قدرت در این مسابقات شرکت می‌کنند. سال‌های گذشته دیدیم که حتی قهرمانان المپیک در این رقابت‌ها باختند یا بعضا مدال گرفتند. قهرمانان و رنکینگ‌دارهای جهان در تورنمنت شرکت می‌کنند اما خداراشکر بچه‌های ما کم تجربه نیستند. قول مدال نمی‌توانم بدهم اما ان‌شاءالله اگر اتفاق  خاصی نیفتد این اطمینان را می‌دهم که نتایج خوبی کسب کنم.