به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی ایران در سومین دیدار خود در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر امشب از ساعت 20 در ورزشگاه منامه به مصاف بحرین رفت.

اولین فرصت را در این بازی ایران روی دروازه بحرین ایجاد کرد و در دقیقه 3 ضربه کریم انصاری‌فرد از بالای دروازه بحرین به بیرون رفت. حرکت خوب بازیکنان تیم ملی در دقیقه 18حاج‌صفی را در موقعیت قرار داد ولی ضربه محکم و زمینی وی با پای چپ از کنار دروازه بحرین راهی اوت شد. در ادامه بازهم این تیم ایران بود که صاحب موقعیت شد و حرکت بازیکنان تیم ملی سردار آزمون را در فرصت قرار داد اما پاس بد این بازیکن توسط مدافعان بحرین دفع شد. در دقیقه 33 ارسال بازیکنان بحرین از روی نقطه کرنر با ضربه سر خطرناک مهاجم بحرین از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت. نیمه اول این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم این تیم بحرین بود که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت. در نیمه دوم تیم‌های موقعیت‌های بیشتری را روی دروازه یکدیگر خلق کردند ولی در ضربات نهایی موفق نبودند. دقیقه 66 روی یک حرکت بحرینی‌ها از جناح راست مهاجم این تیم توانست یک ضربه خطا در محوطه جریمه از سیدمجید حسینی بگیرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. هاردان توانست در این بازی اولین گل را از روی نقطه پنالتی درون دروازه بیرانوند جا دهد و دروازه‌بان پرسپولیس در مهار این ضربه پنالتی موفق نبود. در ادامه تیم ایران حملات خود را بیشتر کرد ولی نظم تیم ایران بهم ریخته بود و همین موضوع باعث شد که یوزها نتوانند به گل برسند. بعد از به ثمر رساندن گل بازیکنان بحرین  در چند صحنه بازی شروع به وقت کشی کردند و با کوچکترین برخورد خود را روی زمین می‌انداختند. تلاش شاگردان ویلموتس برای زدن گل تساوی فایده ای نداشت و این بازی در نهایت با برد یک بر صفر بحرین همراه شد. در ثانیه های پایانی بازی بازیکنان ایران اعتقاد به خطای پنالتی داشتند ولی داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد و واکنش بازیکنان ایران را به همراه داشت.

داور: والنتین کوالنکوف

کمک‌ها: آندری سانپکو و تیمور جانیولین

ترکیب بحرین:

سید جعفر، عبدالله الهزاع، ولید الحیام، احمد بوغمار، سید باقر، سید ضیا، محمد الهردان، مهدی الهومیدان، عبدالوهاب المالود، عبدالله یوسف هلال، جسیم الشیخ

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند،احسان حاج صفی،و رامین رضاییان،میلاد محمدی،امید ابراهیمی،کریم انصاری فرد،حسین کنعانی زادگان،محمد محبی،مهدی طارمی،مجید حسینی و سردار آزمون