به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، رقابت‌های جهانی 2019 از روز یکشنبه به میزبانی چین و در شهر شانگهای آغاز خواهد شد. برای حضور در این مسابقات، 600 ووشوکار از 102 کشور حضور خواهند داشت که یک رکورد جدید در رقابت‌های ووشوی قهرمانی محسوب می‌شود. تیم ملی ووشو ایران در 2 بخش ساندا و تالوی مردان و زنان در این دوره پیکارهای جهانی حضور یافته است.

*میزبانی آمریکا و استرالیا در مسابقات جهانی ووشو

میزبانی رقابت‌های قهرمانی ووشو جهان در سال 2021 و جام‌جهانی ساندای 2020 به آمریکا و استرالیا سپرده شد. جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی ووشو، امروز در شانگهای چین و با حضور مهدی علی‌نژاد برگزار شد. بنابر تصمیم مسئولان، رقابت‌های جام جهانی ساندا 2020، شهریورماه سال آینده در شهر ملبورن استرالیا برگزار خواهد شد.  همچنین میزبانی مسابقات قهرمانی جهان در سال 2021 به آمریکا سپرده شد. این پیکارها در ایالت تگزاس و شهر دالاس برگزار می‌شود.

*استقرار ایران و چند تیم مطرح در هتل Lvsho

تیم ملی ووشوی ایران و چند تیم مطرح دیگر حاضر در مسابقات قهرمانی جهان در هتل Lvsho مستقر شده اند. کاروان تیم ایران برای حضور در پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان، روز قبل وارد شانگهای شد. ایران یکی از نخستین تیم هایی بود که خود را به محل برگزاری مسابقات جهانی رساند. علاوه بر ایران، تیم های دیگری چون اندونزی، فرانسه، استرالیا، برزیل، اتریش، سنگاپور، مالزی و... نیز در هتل Lvsho مستقر شده اند. این درحالی است که اکثر تیم ها، امروز به شانگهای می رسند. کمیته برگزاری، چهار هتل را به تیم ها معرفی کرده که Lvsho کمترین فاصله را با سالن محل برگزاری مسابقات داشته و از امکانات مناسبی برخوردار است.