به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، سی و ششمین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی، امروز در شانگهای چین و با حضور مهدی علی نژاد برگزار شد.

وی درخصوص این نشست، گفت: این جلسه از ساعت 9 صبح آغاز و تا حدود 5 عصر ادامه داشت و موضوعات مختلفی در آن مطرح شد. ابتدا رئیس، دبیرکل و سرپرست خزانه‌داری گزارش‌های یکسال اخیر را ارائه کردند و خوشبختانه تراز مالی فدراسیون جهانی مثبت بوده و درآمدها به شکل قابل توجهی اضافه شده است.

عضو هیات رئیسه جهانی ادامه داد: سپس مسئول برگزاری مسابقات جهانی 2019 شانگهای، گزارشی ارائه و اعلام کرد برای این مسابقات، مبلغ 2 میلیون و 200 هزار دلار از اسپانسرها جذب شده که این مهم، اتفاق خوبی برای ووشو است. از نکات مهم دیگر این بود که 600 ووشوکار از 102 کشور در مسابقات جهانی امسال حضور دارند که یک رکورد است.

وی گفت: در ادامه نماینده مراکش میزبان هشتمین دوره مسابقات جهانی جوانان، نماینده ایتالیا میزبان چهارمین دوره رقابت‌های جهانی تای‌چی در کاتانیا و همچنین نماینده ژاپن میزبان جام‌جهانی تالو، توضیحات خود را در خصوص شرایط میزبانی ارائه دادند.  در ادامه میزبانان رقابت‌های سال‌های آینده مشخص شدند و میزبانی جام‌جهانی ساندا در سال 2020 به شهر ملبورن استرالیا، میزبانی نهمین و دهمین دوره مسابقات جهانی کونگ‌فو در سال‌های 2021 و 2023 به شهر امی‌شان چین، پنجمین دوره پیکارهای جهانی تای‌چی در سال 2022 به سنگاپور و ششمین دوره آن در سال 2024 به کانادا سپرده شد.

وی با بیان اینکه نهمین دوره مسابقات جوانان جهان نیز در سال 2022 به میزبانی سوپابایا اندونزی برگزار می‌شود، توضیح داد: در نهایت شانزدهمین دره رقابت‌های بزرگسالان جهان هم در سال 2021 به میزبانی آمریکا در ایالت تگزاس و شهر دالاس انجام می‌گردد.

بنابر اعلام وی، جلسه بعدی هیات رئیسه فدراسیون جهانی در توکیو و همزمان با جام جهانی تالو خواهد بود.

رئیس فدراسیون گفت: فهرستی توسط قاره‌ها برای عهده‌دار شدن مسئولیت هیات رئیسه فدراسیون جهانی در دوره پیش‌رو تهیه شده بود که مورد تایید قرار گرفت و فردا در کنگره جهانی ارائه خواهد شد و باید منتظر باشیم و ببینیم چه شرایطی در کنگره ایجاد می‌شود.قرار بود تغییراتی در اساسنامه ایجاد شود که با توجه به جابه‌جایی در پست ریاست فدراسیون جهانی، این تغییرات به آینده موکول شد تا با حضور رئیس جدید در مورد آن تصمیم گیری شود.

علی نژاد در پایان اضافه کرد: در نهایت از زحمات یو زای چینگ که چندین سال ریاست فدراسیون جهانی را عهده‌دار بود، قدردانی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: