به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، منصور پورمیرزایی پاراوزنه‌بردار تیم ملی ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص وضعیت اردوهای تیم ملی بیان کرد: پنجمین مرحله اردوهای آمادگی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات امارات در حال برگزاری است که این رقابت‌ها چهارمین و آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز محسوب می‌شود و در فروردین ماه سال آینده خواهد بود. خداراشکر تمرینات بسیار خوبی را در دو نوبت صبح و عصر پشت سر می‌گذاریم، صبح‌ها بدنسازی و عصرها تمرینات وزنه داریم. انشاالله تا پایان این مرحله از اردو به ۸۰٪ آمادگی خود می‌رسیم.

وی افزود: ایران یکی از کشورهای مدعی برای کسب قهرمانی‌های پاروزنه‌برداری در جهان است. مهره‌های بسیار خوبی را داریم و قهرمانان ادوار گذشته در تیم هستند‌. قطعا همه تلاش می‌کنند تا بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند و در واقع هدف کادر فنی این است که بتوانم عملکرد سال ۲۰۱۲ را تکرار کنیم.

پورمیرزایی اظهار داشت: حدود یک سال تا المپیک باقی مانده و انشاالله در این فرصت خوب اگر اتفاقی نیفتد، بچه‌ها اوج آمادگی خود را در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به نمایش می‌گذارند. هر کادر فنی تاکتیک و تفکرات خود را دارد و کادر فنی جدید تمرینات بسیار خوبی به ما داده است که با توجه به آن‌ها توانستیم در مسابقات قزاقستان نتایج عالی بگیریم. انشاالله به همین روش پیش برویم و بتوانیم قهرمانی را تکرار کنیم.

پاراوزنه‌بردار تیم ملی ایران در پایان گفت: وزنه‌برداری یک سیستم تمرینی بسیار خاصی دارد که هر مربی طبق تجربیات، علم و تفکرات خوب یک سری تمرینات به خصوصی را به ورزشکاران می‌دهد. تا به حال تجربه نشان داده است که تمرینات ما بازده بسیار مطلوبی دارد. سال گذشته نزدیک به مسابقات جاکارتا روانشناس کنار تیم ملی بود و از آن‌جایی که در این رشته فشار روی بدن وزنه‌بردار زیاد است، ورزشکار نمی‌تواند تصمیمات لازم را بگیرد و حضور یک روانشناس از بدنه وزنه‌برداری، می‌تواند به ما کمک کند.