به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ امیررضا بهبودی، چوگان‌باز تیم ملی ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص مسابقات جام ارتش چوگان اظهار داشت: سطح این دوره از مسابقات نرمال بود و بازیکنان اسب‌های خیلی خوبی آورده بودند. ما قهرمان این دوره از مسابقات جام ارتش شدیم که قبلا در زمین آن مسابقات جهانی سطح 2 تا 6 مقابل آرژانتین بازی کرده بودیم. قهرمان تیم کانون چوگان بود که 2 بازیکن خیلی خوب با اسب‌های خیلی‌ عالی داشتند اما خوشبختانه شانس با ما یار بود و قهرمان شدیم.

وی افزود: حدود 6 تا 8 ماه دیگر مسابقات جام جهانی شروع می‌شود، احتمالا از ۳ ماه دیگر اقدامات لازم برای حضور در این رقابت‌ها انجام خواهد شد. مسابقات کوالیک فیکیشن آن 3 ماه دیگر در آفریقای جنوبی است و تیم‌ها زون‌بندی می‌شوند. یک تیم از هر زون در ۵ قاره بالا می‌روند.

بهبودی اظهار داشت: اسب‌های ما در ایران خوب هستند اما بالاخره این‌ها هر کدام باید سنی را بگذرانند و یک‌سری تعلیمات و تمرینات را ببینند تا بتوانند اسب چوگان شوند. در ایران محدودیت اسب خیلی زیاد است و این‌که صدمه دیدن در بازی‌های چوگان نسبت به بقیه رشته‌های سوارکاری بیشتر است، به همین خاطر مقداری محدودیت اسب داریم.

چوگان‌باز تیم ملی ایران در پایان گفت: همه تجهیزات این رشته ورزشی توسط خود بازیکنان چوگان از خارج کشور تهیه می‌شود چون وسایل آن داخل ایران نیست اما یک‌سری هستند که وسایل وارد یا تولید می‌کنند. ممکن از تجهیزات تولیدی شبیه به وسایل اصلی‌ باشد اما ایمنی کامل ندارد.