به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مرتضی فنونی‌زاده، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، درباره برد 2 بر 1 تیم مقابل پیکان به خبرنگار برنا گفت: بازیکنان دیشب زحمت خودشان را کشیدند، دست همه درد نکند. درست است بازی بدون تماشاگر سخت می‌شود و بدون هیجان اما این سه امتیاز مهم بود و پرسپولیس را دوباره به کورس بالای جدول باز می‌گرداند.

وی با انتقاد از سیستم مورد استفاده کالدرون تصریح کرد: پیکان آمده بود که 4 گل از پرسپولیس نخورد، آن‌وقت با سیستم 2-3-1-4 بازی می‌کنیم و همزمان در خانه از دو هافبک دفاعی و یک بازیکن برزیلی که در حد این تیم نیست بهره می‌گیریم. نمی‌دانم کالدرون با عالیشاه و حسینی چه مشکلی دارد؟ جای این دو بازیکن روی نیمکت نیست. شما ببینید از زمان آمدن عالیشاه تیم چقدر راه افتاد و پاس گل دوم را هم که به زیبایی داد. اگر کالدرون، ترابی را در کنار علیپور آن جلو بگذارد شک نکنید این زوج غوغا می‌کند. ترابی یک بازیکن تمام کننده و یک گلساز است و نمی‌تواند در نقش یک هافبک روند کارآیی لازم را داشته باشد. البته من از باقری و پیروانی می‌خواهم با سرمربی صحبت کنند و به او توانایی بازیکنان را بگویند.

بازیکن پیشین تیم ملی و پرسپولیس عنوان کرد: پرسپولیس مثل منچستر است و کالدرون باید این را بداند که در تمام مسابقات به انجام بازی هجومی محکوم هستیم و در هر شرایطی با حملات همه جانبه بازی‌هایمان را می‌بریم.

فنونی‌زاده پیرامون بازی هفته بعد سرخ‌پوشان مقابل شاهین شهرداری بوشهر اظهار داشت: ابتدا باید حضور افشین پیروانی را به فال نیک بگیریم. پیشکسوتان هرچه قدمت بازی و سابقه یشتری در تیم داشته باشند بیشتر به کار می‌آیند. بوشهر مردم خونگرم و فوتبال دوستی دارد و این تیم که تازه به لیگ آمده مطمئن باشید از دقیقه اول می‌خواهد با دفاع متمرکز به فکر کسب حداقل امتیاز باشد. ما که حالا به صدر جدول نزدیک شده‌ایم نباید مقابل هیچ حریفی امتیاز از دست بدهیم و وقت بردهای پیاپی است.