به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران بعد از پیروزی چهار بر صفر تیمش مقابل سایپا گفت: ما تلاش کردیم برای این بازی آماده باشیم چرا که از نظر جسمانی نگران بودیم. شروع قدرتمندانه، دستیابی به دروازه حریف و ارائه بازی هجومی اهمیت بالایی داشت. خیلی خوشحالم که برای دومین بار توانستیم کلین شیت داشته باشیم ولی می‌دانیم که این موضوع یک قدم رو به جلو بود و باید پیشرفت کنیم. کار ما از بازی بعد آغاز می‌شود.

وی در واکنش به اینکه فکر می‌کرد تیمش چهارگل در این دیدار بزند، اظهار داشت: در بازی‌های نخست به ویژه برابر فولاد و نفت مسجدسلیمان تیم را بعد از زدن گل نخست زیر نظر داشتم و فهمیدم تیمم ترسو است. از آن زمان به بعد سعی کردم روی ذهن بازیکنان کار کنم و به آنها این موضوع را انتقال دادم. با این حال با توجه به نام استقلال، نباید با پیروزی یک بر صفر خوشحال باشیم و در کنار حفظ بالانس تیم، باید گل‌های بیشتری بزنیم.

استراماچونی درباره خوشحالی غلامپور بعد از گل‌های استقلال به همراه او، خاطرنشان کرد: این یک مشکل است. او باید یک مقدار رژیم بگیرد. حالا اگر جدی صحبت کنم، مصدومیت داریوش شجاعیان تنها مشکل ما بود که بازیکن کلیدی تیم ما است. او مشخصات و توانایی خاصی دارد و امیدوارم یک مصدومیت جدی نباشد. در غیر این صورت این مصدومیت جدی نشان می‌دهد بدشانس هستیم. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم اتفاق خاصی برای او رخ نداده باشد.

سرمربی استقلال با اشاره به  عملکرد خوب سجاد آقایی در بازی های اخیر خاطرنشان کرد: مدیریت بازیکنان جوان کار مهمی است. با تعویض‌هایم نشان دادم که ترسی برای استفاده از بازیکنان جوان ندارم. به علت وجود هواداران زیاد در استقلال، شما فکر می‌کنید که یک سوپراستار هستید. در هر تمرین به آقایی می‌گویم که باید آرام باشد و روی اشتباهات خود کار کند و همینطور باید فروتن باشد. به او نشان دادم که از او خوشم می‌آید و هر زمان که لازم باشد، از او استفاده می‌کنم.

استراماچونی درباره عدم تغییر در پنج بازیکن هجومی و ساختار خط حمله این تیم در این دیدار به نسبت بازی‌های گذشته اظهار کرد: مهم‌ترین کار من فردا شروع می‌شود چرا که دو بازی خیلی حساس پیش رو داریم. دو بازی اخیر باعث خستگی تیم شده است. سعی کردم به اسماعیلی و قائدی استراحت بدهم و انرژی بازیابی شود زیرا وقتی با سه مدافع بازی می‌کنید، باید با 5-6بازیکن حمله کنید که علی کریمی نیز از خط هافبک به خط حمله اضافه می‌شود. پس خیلی مهم است که از لحاظ فیزیکی آماده باشیم زیرا بازی با این سیستم سخت است. مهم است که فردا وضعیت بدنی بازیکنان را بررسی کنیم. باقری و دیاباته به جمع بازیکنان بازگشتند و مهم است که بتوانیم از آنها استفاده کنیم و در شرایط بازی قرار گیرند.