به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ رضا قره‌خانلو، رییس آکادمی ملی المپیک در نشست امروز کمیته ملی المپیک عنوان کرد: نگاه ما به آکادمی ملی المپیک مرکزی است که برای توسعه و پیشرفت علمی ورزش است، درحال حاضر فعالیت‌های بسیار زیادی را داریم و یک همکاری خوب را با کمیته المپیک و فدراسیون‌ها داریم. هنوز احساس می‌کنیم که راه درازی در پیش داریم. برنامه‌های ما ماهیت‌اش متفاوت است و برنامه‌های کوتاه مدت داریم و هم برنامه بلند مدت. چالش‌هایی در مسیر ورزش قهرمانی وجود دارد و آکادمی ملی المپیک این وظیفه را دارد که به رفع مشکلات بپردازد. خدماتی را به ورزشکاران در مرکز ارائه می‌دهیم. چالش دیگر موضوع روانشناسی فرهنگی به خصوص برای بانوان است.

او اضافه کرد: مسئله دیگری که به جدیت دنبال می‌کنیم درخصوص پرورش سفیران است. دانش‌ آموزان را به این مرکز می‌آوریم و روی آنها کار می‌کنیم که بتوانند سفیرهای خوبی برای دوستان و مدرسه خود جهت ترویج فرهنگ ورزش کردن باشند. این طرح را نیز برای معلم‌های ورزش گذاشتیم که استقبال از این طرح چشمگیر بود.

قره خانلو افزود: تاریخ ورزش ایران در حال انجام و نوشته شدن است که یکی از طرح‌های بزرگ ما خواهد بود. طرح دیگر ما که استقبال خوبی از آن شده طرح امیدها و ستاره‌ها هستند که سعی ما این است که بهترین این ستاره‌ها برای المپیک جوانان ۲۰۲۲ سنگال آماده شوند. بچه‌ها طول سه سال برای رویدادهای بزرگ آماده می‌شوند. این بچه‌ها معاینه می‌شوند و اکوی قلبی نیز از آنها گرفته می‌شود.

رییس آکادمی ملی المپیک در ادامه توضیح داد: برای آینده نگاه ویژه‌ای داریم. در بخشی که خیلی عقب هستیم در بخش بین‌المللی است. توسعه کارهای بین‌المللی یکی از کارهایی است که برای رشد آکادمی می‌خواهیم انجام دهیم. بحث بورسیه‌ها را محدود شروع کردیم ولی در این مدت کارهای زیادی انجام دادیم. در کمیته اجرایی کمیته المپیک و همچنین فدراسیون‌ها نگاه‌ها به بحث بورسیه مثبت است و آنها نیز می‌خواهند بیشتر در این مورد دخیل باشند. هرماه تعدادی از پسران و دختران حاشیه‌نشین به آکادمی ملی المپیک می‌آیند و تست‌های مختلف روی آنها انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آکادمی ملی المپیک بعد از سال‌ها به امکانات مختلفی مجهز شد و مکان‌هایی که فرسوده شده بود درحال بازسازی است و اگر منابع تامین شود اقدامات دیگر نیز انجام خواهد شد. ما دو دوره ۴۰۰ ساعته برای فدراسیون‌ها برگزار کردیم و همه‌جوره کمیته ملی المپیک و آکادمی از فدراسیون‌ها و ورزشکاران حمایت می‌کند. منطقی این است که رییس هر فدراسیون با توجه به اولویتی که دارند نسبت به جذب یک روانشناس اقدام کنند. بحث جذب روانشناس یک کار لوکس نیست و باید باور کنیم که حضور روانشناس یکی از کارهای ضروری برای فدراسیون‌ها است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: