به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ پیمان فخری، رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک گفت: مسابقات ساحلی با حضور ۱۲۰۰ ورزشکار از ۹۷ کشور دنیا برگزار شد. مسابقات در سه بخش ساحلی، آبی و غیرساحلی برگزار شد. رشته‌های اعزامی ایران به این مسابقات فوتبال، کشتی، کاراته و سنگنوردی بود. ما در این مسابقات در مجموع توانستیم یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز به دست آوردیم. پیش بینی نتایج دو ملی‌پوش سنگنوردی را داشتیم و بیش از توقعات ما نیز ظاهر شدند.

وی افزود: تیم فوتبال ساحلی کار بزرگی را انجام داد و در میان تیم‌های خوبی که در مسابقات حضور داشتند قرار گرفت و بچه‌های ما عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند. در بخش کاراته نیز فاطمه صادقی بیش از انتظار ظاهر شد‌. در فینال نیز برابر حریفش که قهرمان جهان بود توانست مدال نقره بگیرد. شاه‌بیت مدال‌های ایران را پویا رحمانی، کشتی‌گیر کشورمان به دست آورد و موفق به کسب مدال طلا شد، عملکرد او به اندازه ای خوب بود که در مسابقات قطر مورد تشویق مسئولین قرار گرفت.

قهرمان اسبق شمشیربازی خاطرنشان کرد: ۲۵ ورزشکار و مربی به این دوره از مسابقات ساحلی اعزام شدند و پنج نفر همراه نیز با کاروان بود. تیم بسکتبال سه نفره بانوان نیز به خاطر عدم پیگیری خود فدراسیون به مسابقات اعزام نشدند و اینطور نبود که کمیته ملی المپیک در این خصوص کم‌کاری کرده باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: