به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ جمیل لطف‌الله‌نسبی، سرمربی تیم ملی تنیس روی میز آقایان ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت ملی‌پوشان بیان کرد: در حال حاضر نیما و نوشاد عالمیان در لیگ فرانسه بازی می‌کنند و نوشاد تا به حال در دو دیدار پیروز شده است. در کل وضعیت خوبی دارند اما هر بازی برد و باخت دارد هدف ما بیشتر مسابقات کسب سهمیه تیمی المپیک است که در بهمن‌ماه برگزار می‌شود. تدارکاتی را پیش‌بینی کردیم تا ورزشکاران ما تا آن زمان بتوانند به اوج آمادگی خود برسند و بتوانند عملکرد مطلوبی داشته باشند.

وی افزود: رقابت‌های کسب سهمیه تنیس روی میز آغاز نشده است و بهمن ماه اولین دوره کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را پیش رو داریم. پس از آن دو تورنمنت دیگر قطر و تایلند است که در آن‌ها نیز سهمیه المپیک توزیع می‌شود.

لطف‌الله‌نسبی اظهار داشت: سال گذشته نیما همین شرایط را داشت و برد و باختش برابر بود. بازی‌ها نزدیک است و بازیکنان بسیار قوی و قدری در سراسر دنیا وجود دارد اما با این وجود نوشاد تعداد بردهای بیشتری دارد و از نظر آماری وضعیتش خوب است. در واقع به این آمارها نمی‌شود اتکا کرد، شرایط جسمی، روحی و روانی بازیکن لحظه‌ای که پای میز رفته بسیار مهم است و نتایج تاثیر می‌گذارد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز آقایان در پایان با اشاره به آغاز لیگ برتر گفت: اگر تیم‌های باشگاهی ما بازیکنان خارجی خریداری کنند تا در بازی‌های لیگ حضور داشته و سطح آن‌ها بالاتر از بچه‌های ما باشد، قطعا این لیگ می‌تواند به تیم ملی ما کمک کند. اما لیگ ما باز هم می‌تواند تاثیر بگذارد چون محل درآمد بازیکنان لیگ است و از این طریق برای تمرینات انگیزه پیدا می‌کنند اما برای ملی‌پوشان محک خوبی نیست. چون بازی‌هایی که در ایران انجام می‌شود بیشتر عادتی است و بچه‌ها چشم بسته نقاط ضعف و قدرت یکدیگر را می‌شناسند. لیگ ما سطح خوبی دارد اما اگر بتوانیم بازیکنان خارجی خریداری کنیم، سطح آن خیلی بالاتر خواهد رفت.