به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سی امین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان پسر «جام سفیر کره جنوبی»، از روز گذشته (پنجشنبه ۱۶ آبان ماه) با حضور ۳۰۶ تکواندوکار از استان های سراسر کشور به میزبانی هیات تکواندو استان مازندران و در سالن «سرداران شهید نوبخت» بابلسر آغاز و دقایقی پیش با قهرمانی میزبان به پایان رسید.

در پایان رقابت‌های جام سی‌ام، نوجوانان مازندران با کسب ۳ طلا، یک نقره، یک برنز و ۴۶۷ امتیاز توانستند کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند، هوگوپوشان آذربایجان شرقی با ۲ طلا، یک نقره، یک برنز و ۳۴۰ امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستادند و اصفهانی ها نیز با ۲ طلا، ۳ برنز و ۳۲۹ امتیاز عنوان سومی را به خود اختصاص دادند.

تیم‌های کرمانشاه، تهران، خوزستان، فارس، مازندران، زنجان و البرز نیز به ترتیب عنوان چهارم تا دهمی را کسب کردند.

همچنین در پایان مسابقات قرآنی، محمدمهدی کشاورز از استان قزوین عنوان نخست را کسب کرد، محمدحسن غلامی از استان کرمانشاه دوم شد و ابوالفضل حیدری از استان قم و حسین فرخنده از استان خراسان رضوی مشترکا بر سکوی سومی ایستادند.

برترین های این دوره از سوی کمیته برگزاری مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین داوران: منصور حدادی (مازندران) - علی نوری (گلستان) - اکبر حسنی (تهران)

بهترین سرمربی: اسماعیل اسماعیل پور (مازندران)

بهترین سرپرست: لطف الله نیکپور (اردبیل)

فنی ترین بازیکن: حامد اسغری (آذربایجان شرقی)

بازیکن پهلوان: حسن طالبی (یزد)

تیم اخلاق: آذربایجان غربی

اسامی مدال آوران این رقابت ها به شرح ذیل است:

وزن اول (۴۵- کیلوگرم):

۱-  رضا زارع (فارس)

۲- سید هیربد صادقی (مازندران)

۳- علیرضا علی خان زاده (مازندران) - یاسر خواجه زاده (بوشهر)

وزن دوم (۴۸- کیلوگرم):

۱-  رضا حصاری (مازندران)

۲-  امیرماهان محمدی (کرمانشاه)

۳-  عرفان انوری (ایلام) - امیررضا مددی (تهران)

وزن سوم (۵۱- کیلوگرم):

۱- علیرضا حسین پور (مازندران)

۲- ایمان کاظمی (تهران)

۳- کیوان کاظمی (قم) - امید نقدی (ایلام)

وزن چهارم (۵۵- کیلوگرم):

۱- علی توکلی (اصفهان)

۲- امیرحسین بزرگی (آذربایجان شرقی)

۳- محمد شیرازی فر (فارس) - محمدشایان احمری (مرکزی)

وزن پنجم(۵۹- کیلوگرم):

۱- امیرحسین امجدیان (کرمانشاه)

۲-  شایان رستمی (زنجان)

۳- شهاب یوسفی (تهران) - فرشاد عبادزاده (آذربایجان شرقی)

وزن ششم (۶۳- کیلوگرم):

۱- سالار رحمتی  (اصفهان)

۲- فرزام تنهایی (گیلان)

۳- میلاد علی پور (قزوین) - محسن سلیمانی (خراسان شمالی)

وزن هفتم (۶۸- کیلوگرم):

۱- حامد اصغری (آذربایجان شرقی)

۲- مهدی طهماسبی (مازندران)

۳- امیررضا صادقیان (مازندران) - محمد جواد صفری (اصفهان)

وزن هشتم (۷۳- کیلوگرم):

۱- ابوالفضل غفاری (مازندران)

۲- محمد مقدم فرد (تهران)

۳- امین خلجی (زنجان) - محمدرضا کریمیان (اصفهان)

وزن نهم (۷۸- کیلوگرم):

۱- محمد امین سلیمانی (خوزستان)

۲- محمد طاها شمخالی (البرز)

۳- محمدرضا محبی (اصفهان) - امیرحسام جانجانی (کرمانشاه)

وزن دهم (۷۸+ کیلوگرم):

۱- علی نجفی (آذربایجان شرقی)

۲- علیرضا تیشه (کرمانشاه)

۳- علی مدرسی (خوزستان) - حمیدرضا بدری (تهران).