به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسعود  سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در نشست کمیته صیانت از ارزشهای اخلاقی و فرهنگی که با حضور مسئولان دستگاههای مختلف و اساتید دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت ورزش و اثر گذاری ان در جامعه گفت : از  بالاترین رده  مسئولین تا همه مردم به اتفاقاتی که در  فوتبال  و ورزش رخ می دهد حساس هستند.وزیر ورزش و جوانان  بیان کرد که  خود رهبر معظم انقلاب نیز بر روی مسابقات ورزشی حساس هستند و همیشه در دیدارهایی که داشتیم ایشان رهنمود های خود را بیان می کنند و پیگیر مسایل ورزش کشور و نتایج قهرمانان هستند.

مقام عالی ورزش کشور  در بخش دیگر از سخنانش به حواشی رقابتهای لیگ اشاره کرد و افزود: در موضوع صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در میادین ورزشی باشگاه ها مسئولیت اصلی دارند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون ها حتما باید پاسخگو باشد و سایر دستگاهها از برنامه ها و فعالیت های آنان حمایت می کنند.

عضو کابینه دولت یازدهم و دوازدهم در بخش دیگری از صحبتهایش بااشاره به سایر رشته های ورزشی تاکید کرد : نگاه این کمیته  تنها  منحصر به فوتبال نیست بلکه مصوبات ان در سایر رشته ها مانند والیبال، بسکتبال و کشتی نیز  باید توسط باشگاهها و فدراسیون های مربوطه دقیقا اجرا شود. هیچ مدیر باشگاه، بازیکن و مربی و حتی مسئولی اجازه ندارد با پرداختن به حواشی فضای امن و جذاب  ورزش به ویژه فوتبال را پر التهاب کند.

مقام عالی ورزش کشور در ادامه از  فدراسیون‌ها خواست با حاشیه پردازان که امنیت و ارامش خاطر مردم را بهم می زنند برخورد انضباطی کرده و  در این مورد کوتاهی نداشته باشند،سلطانی فر سپس تصریح کرد:باید جلوی بد اخلاقی و فحاشی  و هتاکی بر خی طرفداران ورزشی گرفته شود و مردم باید در محیطی شاد و آرام و سالم بیننده رقابتهای ورزشی باشند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه عنوان کرد: همچنین نقش رسانه ها را در کنترل حواشی بسیار مهم دانست و از نماینده رسانه ملی در این نشست خواست تا از مجریان و گزارشگران بخواهد در ارامش بخشی فضای ورزش کمک حال مدیران ورزش ، فدراسیون ها و باشگاهها باشند.نقد کردن هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا من طرفدار انتقاد صحیح، عالمانه و تقویت آگاهیهای مردم هستم ولی نقدها نباید منجر به  ایجاد دغدغه و اضطراب  برای مردم شود چرا که با ورزش باید دل مردم را شاد کنیم نه اینکه ایجاد استرس کنیم و وحدت ملی صدمه بخورد.

مسعود سلطانی فر در همین رابطه بیان کرد : جامعه شاد و با اعتماد به نفس برای کار و فعالیت و سازندگی آماده تر است و ورزش و بخصوص فوتبال می تواند نقش برجسته ای در افزایش شادکامی مردم داشته باشد.توقع ندارم همه چیز را خوب جلوه دهیم ولی به شایعات هم دامن نزنیم و فضای ورزش را برای مردم تلخ نکنیم من از رسانه ها انتظار همکاری و ارامش بخشی فضای ورزش کشور را دارم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: