به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، پیرامون موضوع حق پخش تلویزیونی به خبرنگار برنا گفت: نکته مهم در این باره این است که مجلس با توجه به اهمیت این مقوله فرهنگی برای آن مصوبه قانونی داشته و کمیسیون فرهنگی نیز پیگیر اجرای آن شده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسات مشترکی که با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و سازمان صداوسیما داشتیم، قرار شد دو طرف طی جلساتی با یکدیگر درباره چگونگی اجرا قانون به توافق دست پیدا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه به طور مشخص هنوز بنده به صورت مکتوب در جریان دقیق مذاکرات انجام شده نیستم، اظهار داشت: آنچه که مسلم است سازمان صداوسیما باید تعامل سازنده تری در این باره داشته باشد و سعی کند که این موضوع در حداقل زمان حل شود.

سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس از قرار گرفتن بندی در لایحه بودجه پیرامون این موضوع حمایت می‌کند یا خیر؟ تصریح کرد: قانون لازم‌الاجراست اما در عین حال نکته این است که می‌توان با همکاری و همیاری دو طرف این مشکل را به‌گونه‌ای حل کرد و نیازی به مصوبه دیگری در لایحه بودجه نیست. اینجا اعلام می کنم کمیسیون فرهنگی و نمایندگان مجلس این آمادگی را دارند که بازهم جلسات مشترکی را میان وزارت ورزش و سازمان صداوسیما برگزار کنند تا این مشکل با سرعت و سهولت بیشتری رفع شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: