به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر نساجی مازندران از هفته دوازدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه گفت: این بازی هم مثل بازی‌های دیگر خیلی سخت خواهد بود و بازیکنان باید با تمام توان در این مسابقه شرکت کنند و به دنبال موفقیت باشند. بچه‌های تیم روحیه خیلی بالایی دارند و می‌دانند که باید تمام توان‌شان را بگذارند.

وی در مورد اینکه شایعاتی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه برخی بازیکنان عملکرد واقعی خودشان را در زمین بازی ندارند، افزود: خیر، بازیکنانی که بازی می‌کنند همیشه با تمام وجود این کار را انجام می‌دهند. آنها رفتارهای روحی فوق‌العاده‌ای دارند که باید از آنها تشکر کنم و به آنها تبریک بگویم. مسلما بازیکنانی هستند که از بازی نکردن ناراحت می‌شوند و این امری عادی است، اما اینجا اولویت باشگاه است. من همیشه گفته‌ام همه بازیکنان مهم هستند چون ما یک رقابت طولانی داریم. بازی‌های دوستانه زیادی را پیش از فصل در نظر گرفتم و همه بازی کردند. آنها باید بدانند که هر وقت شانس بازی دارند، باید خودشان را نشان بدهند.

کالدرون تصریح کرد: اکثر بازیکنان فوق‌العاده هستند و حتی زمانی که دریافتی مالی نداشتند با تمام وجود بازی کردند، آنها واقعاً طرفداران را دوست دارند. پول اولویت نیست، بلکه مبارزه در زمین بازی مهم است.

گابریل کالدرون در مورد تغییر زمین تمرین نیز عنوان کرد: امروز به خاطر آلودگی هوا مجبور شدیم در زمین چمن مصنوعی تمرین کنیم. ما دیروز تمرین‌مان در زمین چمن طبیعی بود ولی امروز به خاطر شرایط جوی مجبور شدیم که روی چمن مصنوعی تمرین کنیم.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در ادامه بیان کرد: چند بازیکن مدنظر داریم که منتطریم در نیم‌فصل بازیکن جدید بگیریم. دیگر جای اشتباه نداریم زیرا لیگ قهرمانان آسیا هم شروع می‌شود و باید ‌آماده باشیم. نیاز به مهاجم خارجی بزرگ داریم و با دقت نگاه می‌کنیم چون ما و باشگاه فرصتی برای اشتباه نداریم.

سرمربی پرسپولیس در مورد فهرست خروجی و ورودی نیم‌فصل گفت: هنوز فهرست خروجی آماده نکردیم. بنابراین باشگاه چنین فهرستی ندارد. باید ببینیم چه بازیکنانی را می‌توانیم جذب کنیم و با جدایی جونیور یک جای خالی برای جذب بازیکن خارجی داریم.

گابریل کالدرون در مورد بشار رسن نیز اضافه کرد: بشار بعد از بازی حذفی به ما پیوست و فردا متوجه می‌شوید که بشار بازی می‌کند یا نه. به هر حال اگر بازیکنی مصدوم شود، بشار بازیکن اولی است که به جای او در ترکیب قرار بگیرد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه مطالباتش را از باشگاه گرفته یا نه افزود: چند روز پیش درصدی از قراردادم پرداخت شد و درصدی هم قرار است هفته آینده پرداخت شود.

کالدرون در مورد اینکه علی علیپور از نظر روحی دچار مشکل و به هم ریختگی شده است، گفت: ‌علیپور بازیکن جوانی است، مطمئنا باید احیا بشود و درحال تلاشیم تا او را در بهترین شرایط احیا کنیم. تیم به علی احتیاج دارد به خاطر همین در بازی جام حذفی به او یک نیمه استراحت دادیم تا استراحت بیشتری از نظر روحی داشته باشد و باید ببینیم فردا چطور می‌شود.

کالدرون در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید قبلاً وعده داده بود تیم پرسپولیس شکل ویژه‌ای پیدا می‌کند اما هنوز این شکل ویژه دیده نمی‌شود، افزود: بحث اینکه گفته می‌شود سرمربی شاید در بازی بعدی نباشد بحثی است که خبرنگاران مطرح می‌کنند. من به همه صحبت‌ها احترام می‌گذارم و قوانین حرفه‌ای فوتبال را می‌شناسم. همیشه مربی مسؤول اول اتفاقات است اما نظرات باید با واقعیت همخوانی داشته باشد.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: ما در دو بازی آخر 36 شوت به سمت دروازه داشتیم فکر نمی‌کنم اینجا تیمی باشد که در یک بازی 19 ضربه به سمت دروازه زده باشد. فرق ما با تیم‌های دیگر این است که آنها با ضربه کمتر گل بیشتری می‌زنند وقتی این همه موقعیت ساخته می‌شود یعنی ما خوب بازی می‌کنیم اما به آنچه که مدنظر من است نرسیده‌ایم. پرسپولیس تیم بزرگی است و مسلما توقعات هم از این تیم بزرگ است. وقتی ما بدون بازیکن خارجی و مهاجم گلزن بازی می‌کنیم باید توقعات کمتری وجود داشته باشد.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: همیشه توقعات از تیم‌های بزرگ زیاد است و این طبیعی است. می‌دانم اگر چند بازیکن داشتیم و به گل می‌رسیدیم تیم عملکرد خوبی داشت. بازیکنان ایرانی که داریم واقعا خوب هستند این تیم با دو گلزن خارجی خوب می‌تواند با همه تیم‌های داخلی مقابله کند و در آسیا هم راندمان خوبی داشته باشد.

گابریل کالدرون در پاسخ به این سوال که چرا از بشار رسن به عنوان یک بازیکن خارجی استفاده نمی‌کند، افزود: بشار از ناحیه شانه مصدوم شده بود. به گذشته نگاه کنید و فکر کنید ما او را احیا کردیم و مصدومیتش خوب شد. مقابل شهرخودرو 80 دقیقه بازی کرد. بعد به تیم ملی رفت و دیر برگشت. در مقطع بعدی باز هم به تیم ملی رفت و دیر برگشت. الان هم تنها چهار روز است که برگشته، اگر حرفه‌ای نگاه کنید آیا می‌توانید از چنین بازیکنی استفاده کنید؟ فکر می‌کنید تقصیر من است که بشار دیر برگشته است؟ او مشکل پاسپورت داشته است.

سرمربی سرخپوشان در مورد اینکه درخواست بازی‌ساز داده است، عنوان کرد: ‌بله ولی بشار در این مدت نبوده که از او استفاده کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: