به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مهین فرهادی زاد در این نشست با مورد توجه قرار دادن اثرات عمیق ورزش در فرهنگ و تعالی ارزش‌های اخلاقی اظهار داشت: ما درسیاست‌های کلان خود در وزارت ورزش و جوانان اهتمام  ویژه ای نسبت به این موضوع داریم که ورزش می‌تواند اخلاق و ارزش‌ها را در جامعه و در میان اقشار مختلف گسترش دهد.

او به ویژگی نشاط افرینی ورزش در جامعه به ویژه برروی بانوان  اشاره کرد و افزود: این مقوله علاوه براینکه زمینه ساز ارتقا سطح سلامتی و تندرستی  در کشور می شود زمینه ساز رونق اقتصادی نیز   است و این مهم باید بطور ویژه ای پیگیری شود.

وی با تاکید بر توسعه ورزش همگانی در جهت ارتقا سطح سلامت بانوان گفت: خوشبختانه در ماههای اخیر در اکثر استانها برنامه پیاده روی عمومی بانوان اجرا شد و درصدد هستیم در کل کشور انجام شود.

 معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حضور زنان در میادین ورزشی اشاره کرد و توضیح داد : انچه که به عنوان افتخار در میادین ورزشی توسط زنان قهرمان  ورزشکار کشورمان به دست می اید حاصل تلاش هایی است  که در بخش برنامه ریزی ورزش بانوان ، معاونین و نواب رییس فدراسیونهای ورزشی  صورت گرفته است و در واقع موفقیت این ورزشکاران مرهون تلاش این عزیزان هست و جا دارد از انها تقدیر کنم.

وی از حمایتهای وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک ،به ویژه دکتر سلطانی فر ، دکتر صالحی امیری و طاهره طاهریان قدردانی کردو تاکید کرد که برگزاری دوره های اموزشی می تواند زمینه توانمندسازی بیشتر زنان در عرصه های مدیریتی و ورزشی را فراهم کند.

این گردهمایی اموزشی و تخصصی از دهم آذرماه در سالن سلمان فارسی اکادمی ملی المپیک برگزار وتا دوازدهم همین ماه ادامه خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: