به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک بیان کرد: قهرمانی آسیا در رشته تیروکمان سطح بسیار بالایی دارد چون معمولا رنکینگ‌های برتر جهانی از کشورهای آسیایی هستند. بانوان ما در این رقابت‌ها فوق‌العاده عمل کردند، یک مقدار بدشانسی آوردیم و با اختلاف بسیار ناچیز سهمیه را از دست دادیم. در بخش آقایان هم دو ورزشکار در مرحله نیمه نهایی و چهار نفر برتر داشتیم، عملا سهمیه پیرعلی به ورزشکاری از مغولستان تعلق گرفت. طبق قوانین از هر کشور فقط یک سهمیه می‌توانند در مسابقات قاره‌ای کسب کنند.

وی افزود: زهرا نعمتی عملکرد خیلی خوبی داشت و با یکی از قهرمانان به نام هندی که سابقه حضور در چندین دوره المپیک را دارد، مبارزه کرد و با اختلاف یک امتیاز بازی را واگذار کرد، در نهایت ورزشکار هندی اول شد و سهمیه المپیک کسب کرد.

میررحیمی اظهار داشت: ورزشکاران ما طی یک سال گذشته پیشرفت چشمگیری در هر دو بخش بانوان و آقایان داشتند. متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی سخت کشور و شرایط مالی فدراسیون نتوانستیم هیچ مسابقه تدارکاتی داشته باشیم. طبق برنامه‌ای که مشخص کرده بودیم، برای قهرمانی آسیا دو رقابت تدارکاتی برون‌مرزی در نظر گرفته بودیم که هیچ کدام از آن‌ها محقق نشد‌ در نهایت مستقیم از مسابقات قهرمانی جهان که ۷ ماه پیش بود، وارد مسابقات قهرمانی آسیا شدیم که این موضوع از عملکرد کمانداران ما کاست و نتوانستند رکوردهای تمرینی خود را ثبت کنند.

سرمربی تیم ملی ریکرو ایران در پایان گفت: یک مقدار شرایط روحی و روانی روی عملکرد ورزشکاران تاثیر گذاشت، درواقع وضعیت اقتصادی عملکرد ورزشکاران را تحت تاثیر قرار داد. حالا که ثابت شد ما با دست خالی و بدون امکانات توانستیم سهمیه بگیریم، بیشتر از ما حمایت کنند تا بتوانیم در بخش تیمی بانوان و آقایان در مسابقات برلین کسب کنیم تا ۶ نماینده در المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشیم. قبلا سهمیه گرفتیم اما شرایط الان خیلی متفاوت است و ما با گذاشته خیلی فاصله داریم.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: