به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا ، دکتر مسعود سلطانی فر در بخش پایانی نشست با روسای فدراسیون ها از برگزاری یک کارگاه آموزشی ، هم افزایی و دانش افزایی با حضور مشترک رؤسای فدراسیون ها ، مدیران کل استانی ،و مسئولین ورزش بانوان استان ها تا قبل از پایان سال جاری به منظور هماهنگی در راستای توسعه ورزش کشور برگزار خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان به برگزاری منظم جلسات ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و اظهار داشت : در این جلسات موارد مربوط به اعزام ها ، اردوها و مشکلاتی که فدراسیون های المپیکی دارند مطرح می شود و تصمیم گیری نهایی صورت می گیرد.

دکتر سلطانی فر مشکلات کنونی کشور را مورد توجه قرار داد و از تلاش های زیاد به منظور افزایش تخصیص اعتبارات تا80 و 85 درصد خبر داد و اظهار داشت : فدراسیون های المپیکی تا بیست درصد بیشتر از فدراسیون ها دریافت خواهند کرد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره لایحه بودجه سال99 تصریح کرد : با قدرت از لایحه بودجه دولت دفاع می کنیم و در زمینه بودجه ورزش هر کجا نیاز به پیگیری باشد از سوی حوزه معاونت حقوقی ، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش از تصویب اساسنامه جدید فدراسیون ها پس از چند دوره رفت و آمد در دولت خبر داد و اظهار داشت : این اساسنامه به شورای نگهبان رفته است و از سال 95 هم که لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان هم در دولت تصویب شد ، در مجلس است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به تصویب آیین نامه پرداخت کمک هزینه به ورزشکارانی که در قالب انفرادی و تیمی کسب سهمیه کرده اند، اشاره کرد و توضیح داد : بر اساس آنچه در ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک تصویب شد، ورزشکارانی  که کسب سهمیه کرده اند ، ماهیانه پنج میلیون تومان دریافت مَی کنند و به سرمربیان هم همین میزان پرداخت خواهد شد و بر اساس تعداد سهمیه های کسب شده به مربیان هم به میزان نیمی از این مبلغ پرداخت می شود و قسط اول به زودی پرداخت می شود .فدراسیون ها هم باید با دقت این پاداش ها را که به حساب آنها واریز مَی شود ، به ورزشکاران و مربیان پرداخت کنند.

دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت کمیسون های مختلف در کمیته ملی المپیک ، تاکید کرد : انتظار دارم روسای فدراسیون ها و مدیران ورزشی کشور با کمیسیون های زیر مجموعه کمیته ملی المپیک همکاری لازم و حضور جدی را داشته باشند تا از ظرفیت ها روز به روز در راستای توسعه ورزش استفاده کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: