به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حمید استیلی، سرمربی تیم ملی امید در نشست خبری پس از بازی تیم ملی امید مقابل چین و ناکامی از صعود به المپیک اظهار کرد: شرمنده مردم ایران هستیم زیرا می‌خواستیم آن‌ها را خوشحال کنیم. گروه ما سخت بود و در گروه‌های دیگر می‌توانستیم صعود کنیم. این اتفاق تقدیر بود و نه برابر کره شایسته باخت و نه برابر ازبکستان شایسته تساوی بودیم.

وی ادامه داد: تیم ما طبق آمار ۲۵ شوت داشت و به حرف فرصت چندانی ندادیم. ۸ موقعیت صد درصد گل داشتیم. با بدشانسی فرصت‌ها را برابر چین از دست دادیم. بازیکنان تمام تلاش خود را انجام دادند اما بازی در این آب و هوا سخت است. بازی امروز فوق‌العاده بود و فرصت‌های فراوانی داشتیم. با هر شکلی که خواستیم موقعیت خلق کردیم و برنامه‌هایمان اجرا شد اما در نقطه آخر کم آوردیم. با تفاضل گل نتوانستیم صعود کنیم اما ما تمام تلاش و توان‌مان را برای موفقیت این تیم انجام دادیم.

استیلی اضافه کرد: از همه کسانی که حامی این تیم بودند، تشکر می کنم. این جوانان باید حفظ شوند زیرا آینده فوتبال این مملکت هستند و می‌توانند در ادامه به فوتبال ما کمک کنند.

او در پاسخ به سوال AFC مبنی بر بهترین بازیکن ایران در این مسابقات تصریح کرد: هر ۲۳ بازیکن من بهترین بودند و از آن‌ها تشکر می کنم. این بازیکنان ۲ هفته در کنار ما بودند اما با این وجود جنگیدند و در این شرایط آب و هوایی مبارزه کردند.

سرمربی تیم ملی امید در پاسخ به سوال خبرنگار چینی در خصوص تعویض‌های او در دیدار تیم ملی امید برابر امیدهای چینی گفت: هر ۳ تعویض برای این بود که بازی را هجومی‌تر کنیم. اگر در نیمه نخست از شانس‌های خود اسفاده می‌کردیم، با گل نورافکن می‌توانستیم صعود کنیم. قائدی کار خودش را کرد و جبیره هم عملکرد خوبی داشت. اگر توپ قائدی گل می‌شد، کار راحت‌تری داشتیم. همه بازیکنان بهترین نمایششان را انجام دادند. کره و ازبکستان این تسلط را برابر چین نداشتند و ما بازی بی‌نقصی را انجام دادیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: