به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هادی رضایی دبیر اجرایی کمتیه ملی پارالمپیک ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص عدم اعزام تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران بیان کرد: ما برای اعزام تیم‌های ملی به این رویداد بزرگ گروهبندی‌هایی داریم و فقط مختص تیم ملی بسکتبال با ویلچر ما نیست. 14 ماه قبل اعلام کردیم، سیاست اعزامی ما صرف کسب سهمیه المپیک نخواهد بود. چهار گروه اعزامی داریم، که شمال مدال‌آوران طلا، نقره، برنز و قهرمانان آسیا می‌شود. این سیاست توسط دبیران و روسای فدراسیون‌های مربوطه و کارشناسان ورزش جانبازان و معلولین شکل گرفته است.

وی افزود: از 14 ماه قبل که حتی خبری از سهمیه و اعزام نبود ما ماهیت این 4 گروه اعزامی را مشخص کردیم و این موضوع به تمام تیم‌های مربوطه ابلاغ شده است. تیم بسکتال با ویلچر ما جزو هیچ یک از این گروه‌ها نیست و براساس سیاست برنامه‌ریزی شده جزو تیم‌های اعزامی نخواهد بود.

رضایی اظهار داشت: ما این تصمیم را امروز نگرفتیم و قبلا به همه اعلام شده بود و شامل رشته‌های دیگر نیز می‌شود. این یک سیاست ابلاغی بوده است که من فقط مجری آن هستم، خود فدراسیون‌ها هم در برنامه‌ریزی این نوع سیاست دخیل بودند و تصمیمی نیست که به تنهایی گرفته شده باشد.

دبیر اجرایی کمتیه ملی پارالمپیک ایران در پایان گفت: باید به این موضوع هم دقت کنیم که چرا تیم ملی بسکتبال با ویلچر ما در آسیا مقام نیاورده است. مسئله اصلا مالی و اقتصادی نیست و فقط مرتبط با نوع سیاست‌گذاری است که از ابتدا همه فدراسیون‌ها در جریان بودند و نمی‌دانم چرا الان این مسئله را مطرح می‌کنند. این حواشی است که بعضی از دوستان به وجود می‌آوردند و سیاستی که 14 ماه پیش مشخص شده است، به هیچ عنوان تصمیم شتاب‌زده نخواهد بود.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: