به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، پیرامون جلسه فراکسیون ورزش با وزیر ورزش و جوانان به خبرنگار برنا گفت: با توجه به تصمیم غیرورزشی و غیر فوتبالی کنفدراسیون فوتبال آسیا، فراکسیون ورزش جلسه‌ای تشکیل داد که در آن وزیر ورزش و جوانان و مسئولان مختلف فدراسیون فوتبال حضور داشتند.

وی افزود: هدف این جلسه اخذ تصمیمی واحد و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در این زمینه است. اینکه باشگاه‌های کشورمان از حق مسلم خود محروم شوند، تصمیمی ناعادلانه و غیر منصفانه، غیر فوتبالی و در تضاد با قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است. کمیته اجرایی که این تصمیم را گرفته نمایندگان زیادی دارد که ما خودمان هم در آنجا نماینده داریم.

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر این موضوع که مهمترین هدف این نشست اتخاذ تصمیمی واحد بود، عنوان کرد: البته در این زمینه باشگاه‌ها باید تصمیم بگیرند و از تصمیمات اتخاذ شده مجلس نیز حمایت می‌کند. بنده معتقدم باید ضمن اتخاذ تصمیم منطقی از ظرفیت نهادهای بالا دستی استفاده کرد. معتقدم شکایت به نهادهای مانند فیفا و حتی دادگاه عالی ورزش نیز می‌تواند راهکار بعدی باشد. تصمیماتی که باید با محوریت کارشناسان انجام داد.

نایب رییس فراکسیون ورزش در ادامه عنوان کرد: مجلس دیروز بیانیه‌ای صادر کرد که هدف این بیانیه این بود که هواداران و باشگاه‌ها بدانند مجلس از آنها حمایت می‌کنند.

یوسف‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به حضور پرشور تماشاگران ایران تصریح کرد: شک نکنید عدم حضور ایران در لیگ قهرمانان آسیا برای کنفدراسیون فوتبال آسیا تبعات از جمله ضرر مالی درپی خواهد داشت. به هرحال برای اسپانسرها مسابقات ورزشی حضور تماشاگران و تماشای مسابقات اهمیت دارد، علاوه بر اینکه Afc وجهه بی‌طرفی خود را نیز با چنین تصمیماتی از بین می‌برد. ضمن اینکه بسیاری از کشورها نیز با چنین موضوعی مخالف هستند.

عضو هیات رییسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بنده جا دارد از تلاش مسئولان ورزش به خصوص دکتر سلطانی‌فر در این‌باره تشکر و قدرانی کنم. این احتمال وجود دارد که بعد از این نیز مشکلاتی بوجود بیاید. بنده معتقدم حقوق هواداران اهمیت زیادی دارد و باشگاه‌ها نیز قطعا با در نظر گرفتن این موضوع تصمیمات خود را اتخاذ کرده‌اند که مورد حمایت نمایندگان نیز است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: