به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمدرضا براری، وزنه‌بردار سابق و ساروی تیم ملی ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص سطح رقابت‌های بین‌المللی جام فجر بیان کرد: اگر بخواهیم کلیات را درنظر بگیریم این مسابقه یک کمک بسیار خوبی به ورزشکاران خودمان بود، این مسابقه بسیار با ارزشی است که نباید آن را از دست دهیم. چون در تقویم فدراسیون جهانی ثبت شده و امتیاز  سهمیه المپیک دارد. 4 سال قبل هم من، بهداد سلیمی و سهراب مرادی برای کسب سهمیه مشکل داشتیم و با این رویداد توانستیم در المپیک 2016 حاضر شویم. افرادی که در این مسابقات شرکت کردند، از قهرمانات و رکوردداران جهان هستند.

وی افزود: این رقابت‌ها جزو آخرین شانس‌های کسب سهمیه است و به دلیل این که وزنه‌برداران زیادی راهی المپیک شدند، ورزشکاران کمتری در این مسابقات شرکت می‌کنند. متأسفانه تیم ما در این تورنمنت بسیار قوی نبود.

براری اظهار داشت: مشکل اصلی کیانوش رستمی این بود که برخواه، سرمربی تیم، اسم رستمی را برای مسابقات سوئیس رد نکرده بود و الان با از دست دادن آن رقابت برای کسب سهمیه به مشکل برخورده است. کیانوش رستمی برای مسابقات جام فجر نیاز داشت وزنه مجموع بالای 400 کیلو را ثبت کند تا بتواند سهمیه المپیک بگیرد. در این رویداد بار روانی زیادی روی کیانوش بود، از طرفی می‌خواست با 175 کیلو شروع تا بتواند با 184 تمام کند و دو ضرب را با 224 کیلو تمام بزند. در این صورت با مجموع بالای 425 کیلو امتیاز خوبی می‌گرفت.

وزنه‌بردار سابق تیم ملی گفت: همه فکر می‌کنند کیانوش رستمی در این مسابقه باید با 107 شروع می‌کرد و طلای یک ضرب را می‌گرفت، پس از آن برای وزن دوم 180 یا 185 کیلو اقدام می‌کرد. هدف اصلی برای کیانوش کسب سهمیه در این رویداد بود و وزنه کم‌تر از 175 کیلو فایده‌ای برای او نداشت. رستمی باز هم چیزی از دست نداده، هنوز دو مسابقه دیگر پیش رو دارد و باید آن‌جا جبران کند.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: