به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم فوتبال شهرخودرو مشهد که به عنوان نماینده ایران توانست در دو بازی پلی آف، مقابل الرفاع بحرین و السیلیه قطر به پیروزی برسد و برای نخستین بار راهی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا شود، امروز در اولین دیدار خود و از ساعت 18:10 در ورزشگاه زعبیل دوبی امارات به مصاف الهلال عربستان رفت و با دو گل مغلوب قهرمان آسیا شد.

الهلال بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و توپ و میدان را در اختیار داشت. نخستین حمله الهلال در دقیقه 14 ایجاد شد که شوت محکم سباستین جووینکو با برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت. در ادامه باز هم این نماینده عربستان بود که حملات متعددی را روی دروازه شهرخودرو و رحمتی ایجاد کرد. در دقیقه 18، حرکت ترکیبی بازیکنان الهلال با پاس در عرض به گومیس همراه شد که شوت این بازیکن را حسن جعفری در آستانه ورود به دروازه از روی خط برگشت داد. در ادامه باز هم این جووینکو بود که پایه‌ساز حمله جدی تری شد. یک و دوی این مهاجم ایتالیایی با الدوساری، بازیکن عربستانی را با دروازه رحمتی تک به تک کرد که ضربه بغل پای این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. 4 دقیقه بعد، بازیکنان الهلال توپ را به جووینکو رساند که شوت محکم این بازیکن با واکنش رحمتی به کرنر رفت. در دقیقه 31 با پاس مدافع الهلال، جووینکو بازهم با رحمتی تک به تک شد که دروازه‌بان نماینده ایران مهاجم حریف را ناکام گذاشت. حملات پرتعداد الهلال ادامه داشت تا این که شوت آندره کاریو با برخورد به مدافع شهرخودرو منجر به گل اول بازی در دقیقه 45 برای الهلال شد و با همین یک گل و به عنوان برنده راهی رختکن شود.

بازی برخلاف نیمه اول با حملات شهرخودرو شروع شد اما این تیم نتوانست خطر جدی را روی دروازه نماینده عربستان ایجاد کند. تا دقیقه 60  این شاگردان سرآسیایی بودند که صاحب توپ و میدان بودند اما بی‌دقتی در پاس‌های آخر مانع از موقعیت‌سازی روی دروازه الهلال شد. پس از گذشت 15 دقیقه از نیمه دوم، دوباره نماینده پرقدرت عربستان حملات متعددی را روی دروازه نماینده ایران ایجاد کرد. شاگردان لوچسکو دست از حمله نکشیدند تا این که در دقیقه 69، حرکت زیبای الدوساری تا قلب خط دفاع شهرخودرو ادامه داشت و پاس به بیرون این بازیکن گومیس را مقابل دروازه خالی قرار داد تا مهاجم فرانسوی اختلاف را دو برابر کند. در این بین سرآسیایی با به زمین آوردن اسلاوف، آقاجانپور و خلعتبری به زمین سعی در بازیابی توان هجومی تیمش داشت. با وجود تعویض‌های نماینده ایران، باز هم توپ و میدان در اختیار الهلال بود و این تیم چند بار توسط گومیس و جیوینکو خطرساز شد اما هر بار رحمتی مانع از باز شدن دروازه نماینده ایران شد. با وجود این حملات تلاش دو تیم تا پایان 90 دقیقه فایده‌ای نداشت تا الهلال با پیروزی دو بر صفر برابر نماینده ایران دور گروهی فصل 2020 را آغاز کند. در دیگر دیدار این گروه، پاختاکور ازبکستان با نتیجه دو بر یک برابر شباب الاهلی به برتری رسید.

ترکیب شهرخودرو:

سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، فرشاد فرجی، محمد قاضی (82 میروسلاو اسلاوف)، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، حسین مهربان (65 محمدرضا خلعتبری)، میلاد سرلک، حسن جعفری (79 محمد آقاجانپور)، سعید صادقی و محمد فرامرزی.

ترکیب الهلال:

عبدالله المعیوف، یاسر الشهرانی (90 علی البلیهی)، جانگ هیون سو، عبدالله الحفیظ (79 محمد کانو)، مدالله العلیان، سباستین جووینکو، سلمان الفرج، عبدالله عطیف، آندری کاریو (88 نواف العبید)، بافتیمبی گومیس و سالم الدوساری.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: