به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، قمی رییس سازمان لیگ جودو گفت: دومین دوره سوپرلیگ و لیگ امید تا المپیک یادواره سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با قوت تمام در روز پنجشنبه در سالن افراسیابی برگزار می‌شود و هیچ مشکلی در برگزاری لیگ وجود ندارد.

قمی در خصوص نامه ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز نامه‌ای از سوی ستادکل نیروهای مسلح به فدراسیون ارسال شد مبنی بر این‌که تیم‌های نظامی به دلیل نداشتن مجوز از سوی ستادکل اجازه شرکت در مسابقات لیگ را ندارند و تا زمانی که مجوزهای اداری را نگیرند نباید در لیگ جودو حضور پیدا کنند. البته این موضوع با پیگیری‌های آرش میراسماعیلی ریاست محترم فدراسیون در حال برطرف شدن است و امیر پیمبری قول همکاری دادند و قرار است مجوز حضور تیم‌های نظامی روز چهارشنبه صادر شود. البته این موضوع فقط مربوط به جودو نیست بلکه تمام تیم‌های نظامی برای شرکت در لیگ‌های رشته‌های مختلف باید از ستاد کل نیروهای مسلح مجوز دریافت کنند.

متاسفانه برخی‌ها قصد دارند با انتشار این نامه به جودو ضربه بزنند که با پیگیری‌های ما و ریاست محترم فدراسیون تیرشان به سنگ خواهد خورد.

رییس سازمان لیگ در خصوص کناره گیری تیم بیمه کوثر هم اذعان داشت: تیم بیمه کوثر هم چون یک تیم نظامی است از این قائده مستثنی نیست و باید مجوز حضور در لیگ را بگیرد که البته در خصوص تیم بیمه کوثر هم ریاست محترم فدراسیون در حال رایزنی با مسئولان بیمه کوثر هستند و با قول مساعد امیر پیمبری مجوز حضور این تیم هم در لیگ صادر خواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فدراسیون جودو و سازمان لیگ همیشه با نیروهای مسلح تعامل خوبی داشتند. جودو یکی از رشته‌های ورزشی مهم در بین نظامیان است و در مراکز نظامی جودو آموزش داده می‌شود و تیم‌های نیروهای مسلح هم همیشه در رقات‌های لیگ حضوری پرقدرت داشتند. امیدوارم با تعامل بیشتر و قول مساعدی که امیر پیمبری به ریاست محترم فدراسیون جودو دادند این مشکل هم حل شود و تیم‌های نظامی هم مثل قبل حضوری پرقدرت در لیگ داشته باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: