به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، آیین گشایش نوزدهمین دوره جام وهمن والیبال زرتشتیان استان یزد گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور سیدعبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس شورای اسلامی ، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان ، سیداحمد هاشمی معاون توسعه ورزش این اداره کل و جمعی از ورزشکاران و خانواده هایشان برگزار شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب گفت: پیروان مذاهب در ایران بصورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند و میادین ورزشی بهترین جایگاه برای نشان وحدت و دوستی ادیان در کشور است.

سیدعبدالحمید احمدی افزود: برگزاری جام زرتشتیان یزد که با عنوان جام وهمن هرساله برگزاری می شود ، کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است که موجب تقویت وحدت و همبستگی می شود و همچنین زمینه توسعه ورزش را هم فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است اظهار داشت: برگزاری اینگونه مسابقات ورزشی در قالب جام ها و المپیادها اقدام مهمی در جهت توسعه ورزش همگانی و ترغیب جوانان و خانواده ها به ورزش کردن خواهد بود که امیدوارم شاهد برگزاری هرچه بیشتر اینگونه مسابقات ورزشی در بین اقلیت های دینی در سراسر کشور باشیم .

لازم به ذکر است: گرامیداشت  زنده یاد فریدون ستایشی از هموندان انجمن یانش‌وران مانتره، رژه‌ی ورزشکاران و امضای کاپیتان‌ها بر روی توپ و سوگند یاد کردن از بخش‌های آیین گشایش نوزدهمین دوره جام وهمن در یزد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: