به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی درباره اجلاس دبیران کل کمیته‌های ملی المپیک آسیای میانه در شهر نورسلطان قزاقستان اظهار داشت: در این نشست دبیران کل کمیته‌های ملی المپیک کشورهای ایران، افغانستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان حضور داشتند. اجلاسی یک روزه که با هدف بررسی نحوه برگزاری بازی‌های کشورهای منطقه آسیای میانه در سال ۲۰۲۱ برگزار شد.

وی تصریح کرد: در دوره‌های گذشته مسابقات کشورهای آسیای میانه در ۱۲ رشته برگزار می‌شد اما در این اجلاس پیشنهاد شد تا رشته‌های واترپلو، کاراته و تیروکمان نیز به این رقابت‌ها اضافه شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: به همین منظور مقرر شد کار گروهی متشکل از نمایندگان کمیته‌های المپیک کشورها به زودی برای بررسی بیشتر درباره نحوه برگزاری، رشته‌ها و قوانین مربوطه تشکیل شود تا پس از بررسی نهایی موارد لازم در حاشیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در نشستی با حضور روسا و دبیران کل کمیته‌های ملی المپیک کشورهای عضو تصویب شود.

سعیدی یادآور شد: در حاشیه اجلاس دبیران کل کمیته‌های ملی المپیک کشورهای آسیای میانه نشست‌هایی هم به طور جداگانه با دبیران کل کمیته‌های المپیک کشورهای قزاقستان و ترکمنستان و همچنین با نایب رئیس کمیته ملی المپیک قزاقستان هم ملاقاتی داشتیم که بسیار مفید و سازنده بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: