به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ بازی رفت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و الشارجه از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2020 آسیا از ساعت 19:05 امشب سه‌شنبه 29 بهمن در ورزشگاه شارجه امارات برگزار شد و دو تیم به تساوی 2-2 دست یافتند تا امتیازات در امارات تقسیم شود.

در این دیدار، پرسپولیس با لباس‌های یکدست قرمز و تیم الشارجه با لباس‌های یکدست سفید در زمین حاضر شدند.تیم داوری هم با لباس‌های مشکی رنگ به زمین آمدند. پرسپولیس آغازگر نیمه اول بازی بودند. در دقیقه 1 کمال متوقف شد و یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس بدست آمد. ارسال توپ دفع و شوت اوساگونا به مدافعان شارجه برخورد کرد. در دقیقه 2 ارسال انصاری از سمت چپ از همه گذشت و به بیرون رفت. در دقیقه 5 کمال از ناحیه صورت آسیب دید و بازی متوقف شد.خونریزی سر کمال مداوا و پانسمان شد. در دقیقه 7 ترابی متوقف شد و یک ضربه کاشته برای سرخپوشان حاصل گردید. شوت زیبای نورالهی توسط گلر حریف مهار شد. در دقیقه 9 پاس زیبای ترابی به علیپور رسید و مهاجم سرخپوشان به زیبایی گل اول پرسپولیس را وارد دروازه الشارجه کرد. در دقیقه 13 سفیدپوشان صاحب موقعیت شدند که شوت بازیکن الشارجه در آستانه ورود به دروازه سرخپوشان به سر سیدجلال برخورد کرد و دور شد. در دقیقه 14 شوت علیپور توسط مدافعان و گلر حریف مهار شد. در دقیقه 17 سفیدپوشان آهنگ دروازه میهمان کردند که با دیوار دفاعی خوب سرخپوشان روبرو شدند. در دقیقه 19 اوساگونا صاحب موقعیت گلزنی شد که شوت محکم او از روی دروازه الشارجه به بیرون رفت. در دقیقه 20 شیری در سمت راست متوقف شد و یک ضربه ایستگاهی برای قرمزپوشان بدست آمد. پاسکاری توپ، بازی را به جریان انداخت. در دقیقه 22 سرخپوشان در چند موقعیت متوالی صاحب موقعیت مناسب شدند که مدافعان حریف سراسیمه توپ را دور کردند.

در دقیقه 25 الشارجه  گل مساوی را روی اشتباه مدافعان پرسپولیس به ثمر رساند. در دقیقه 27 پاس زیبای ترابی و شوت دیدنی علیپور گل برتری پرسپولیس را وارد دروازه حریف کرد. در دقیقه 29 شوت صالح از سمت چپ در دستان بیرانوند آرام گرفت. در دقیقه 34 سفیدپوشان صاحب موقعیت شدند که ضربه بازیکن الشارجه از کنار دروازه بیرانوند گذشت. در دقیقه 35 بار دیگر شوت کایو بازیکن الشارجه به شکل خطرناکی از کنار دروازه میهمان عبور کرد. در دقیقه 36 پاس خوب ترابی برای انصاری و ارسال او پس از برخورد به دستان گلر الشارجه به بیرون رفت. حمله سرخپوشان ادامه یافت و شوت نورالهی در هجده قدم حریف به دست بازیکن سفیدپوش برخورد کرد اما داور از این صحنه گذشت. در دقیقه 42 الشارجه از سمت راست حرکتی را آغاز کرد که پاس به بیرون بازیکن این تیم با برخورد مهاجم سفیدپوشان با بیرانوند همراه شد که دروازه بان سرخپوشان پس از آن، مورد مداوا قرار گرفت. در دقیقه 44 حرکت خوب ترابی با ضربه او همراه شد و یک کرنر از سمت راست برای پرسپولیس بدست آمد. ارسال نورالهی در یک رفت و برگشت به ترابی رسید و شوت او به بیرون رفت. داور برای نیمه اول، دو دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت. در دقیقه 46 سرخپوشان در یک غافلگیری، گل تساوی را دریافت کردند. این گل توسط رایان مندس به ثمر رسید. این دیدار در پایان نیمه نخست با تساوی دو بر دو خاتمه یافت.

پرسپولیس در نیمه دوم، کنعانی زادگان را به جای سیدجلال حسینی وارد زمین کرد.ضمن اینکه بازوبند کاپیتانی بر بازی نورالهی بسته شد.در دقیقه 47 حرکت امیری یک کرنر برای پرسپولیس به ارمغان آورد. ارسال ترابی با ضربه سر شجاع از روی دروازه حریف گذشت.در دقیقه 51 اوساگونا از سمت چپ حمله ای را تدارک دید که با تکل مدافع حریف یک کرنر بدست آمد.ارسال ترابی بازی را به جریان انداخت.در دقیقه 53 در پی اشتباه مدافعان پرسپولیس یک موقعیت توسط کایو به دست آمد که مدافعان توپ را مهار کردند.در ادامه، شوت نورالهی از کنار دروازه الشارجه عبور کرد.در دقیقه 57 حمله سفیدپوشان از سمت چپ شکل گرفت که ارسال زمینی توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.در دقیقه 58 پرسپولیس دو سانتر از جناحین روی دروازه حریف داشت که بازی با سوت داور به سود میزبان متوقف شد.در دقیقه 59 بار دیگر حمله الشارجه از سمت راست تدارک دیده شد که ارسال زمینی توپ در دستان بیرانوند قرار گرفت.در دقیقه 60 حملات و ضدحملات دو تیم تماشاگران را به وجد آورده بود.در دقیقه 60 شوت بازیکن سفیدپوش از روی دروازه میزبان گذشت.در دقیقه 61 حرکت خوب ترابی و شوت او از زاویه بسته توسط گلر حریف مشت شد.در دقیقه 62 علیپور توسط صالح متوقف شد و داور به بازیکن الشارجه کارت زرد نشان داد.در دقیقه 69 الشارجه به یک ضربه کاشته رسید. شوت بازیکن سفیدپوش به سر علیپور برخورد کرد.در دقیقه 70 استوکس به جای اوساگونا برای پرسپولیس به زمین آمد.

در دقیقه 73 عبدالباسط جای خودش را به سلیم برای الشارجه داد.در دقیقه 74 بشار رسن به جای وحید امیری برای پرسپولیس وارد زمین شد.در دقیقه 76 علیپور توسط سلیم از الشارجه متوقف شد و داور به بازیکن میزبان کارت زرد نشان داد.در دقیقه 78 ارسال شیری با دفع مدافع حریف یک کرنر از سمت راست برای پرسپولیس بدست آورد. ارسال بشار با سوت داور به نفع الشارجه اعلام شد.در دقیقه 80 ارسال شیری از سمت راست با ضربه سر علیپور همراه شد که توپ پس از برخورد به پای بازیکن الشارجه در اختیار گلر این تیم قرار گرفت.در دقیقه 81 سفیدپوشان صاحب موقعیت شدند که توپ در یک رفت و برگشت به بازیکن این تیم رسید و شوت او از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.در دقیقه 83 ارسال انصاری از سمت چپ در اختیار گلر حریف قرار گرفت.در دقیقه 88 علیپور در شش قدم حریف صاحب موقعیت شد که مدافعان توپ او را مهار کردند.در دقیقه 89 الشارجه دست به تعویض زد.داور برای نیمه دوم، پنج دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.در دقیقه 91 علیپور متوقف شد و داور یک ضربه کاشته برای پرسپولیس اعلام کرد. شوت استوکس برگشت خورد و تیم میزبان دست به ضد حمله زد که این موقعیت توسط بیرانوند مهار شد.در دقیقه 93 استوکس متوقف شد و داور اعلام ضربه کاشته برای سرخپوشان کرد. ارسال ترابی دفع شد.این دیدار در پایان با تساوی دو بر دو خاتمه یافت.

تیم داوری مسابقه از استرالیا

داور اصلی: بیت کریستوفر جیمز

کمک اول: آنتون اسکِتنین

کمک دوم: اشلی وارویک بیچام

کمک سوم: جاناتان آدام بارِیرو

ناظر مسابقه از کشور هنگ کنگ: چونگ هین چانگ

ارزیاب داوری: عدنان اسماعیل الحافی از اردن

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، وحید امیری، مهدی ترابی، علی علیپور و کریستین اوساگونا.

ترکیب الشارجه:

عادل الحوسنی، الحسن صالح، شاهین، کایو، محمد عبدالباسط، سالم سلطان، علی الظنحانی، عبدالله غانم، ریان مندیز، خلفان و شوکوروف.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: