به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مهدی ضیایی، سرمربی تیم ملی پاراشنا ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص دعوت به دوره‌های دانش‌افزایی بنیاد آجیتوس که زیر نظر کمیته بین المللی المپیک فعالیت می‌کنند، بیان کرد: براساس سیاستی که بنیاد آجیتوس جهت ارتقا سطح علمی مربیان و توسعه رشته‌های ورزشی مختلف برای ورزش معلولین دنیا در نظر گرفته‌اند، یک سری افراد را به عنوان مربیان برتر از کشورهای مختلف به این دوره‌ها دعوت می‌کنند. افراد باتوجه به فعالیت در رشته‌های مختلف انتخاب می‌شوند، شنا یکی از آن رشته‌ها است.

وی افزود: این کلاس‌ها در شهرهای مختلف کشور ژاپن باتوجه به امکاناتی که دارند، برگزار می‌شود و سعی می‌کنند مربیان را در این دوره‌ها شرکت دهند تا بتوانند بادانش روز دنیا آشنا شوند و یک همسانسازی جهت موفقیت در راه رسیدن به توکیو و رقابت‌های دیگر با جمع کردن مربیان برتر دنیا صورت بگیرد.

ضیایی اظهار داشت: حضور در این دوره‌ها قطعا می‌تواند در عملکرد ورزشکاران و خود من تاثیرگذار باشد، چون این اولین دوره دانش‌افزایی است که برگزار می‌شود. البته یک دوره هم با حضور دو مدرس از خارج کشور، سه سال برگزار شد و بسیار مفید واقع شد.

سرمربی تیم ملی پاراشنا ایران در پایان گفت: قطعا سطح این دوره بسیار بالاتر و پیشرفته‌تر از دوره قبلی خواهد بود و می‌تواند به رشد سطح کیفی شنا پارالمپیکی ایران کمک کند، هم در سطوح پایه و هم در سطح قهرمانی که ما چگونه بتوانیم ورزشکار پیدا کنیم، چگونه آن‌ها استعدادیابی شوند و به موفقیت‌های بالا در سطح آسیایی و جهانی برسند و نتایج درخشانی کسب کنند.

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: