به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقابت‌های قهرمانی مردان زیر ۲۱ سال جهان، از ۲۷ تیر ماه در بحرین آغاز شد و شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم جوانان ایران در نخستین مسابقه تونس را سه بر صفر شکست دادند. جوانان ایران در دومین مسابقه سه بر دو مغلوب روسیه شدند و در سومین دیدار، سه بر صفر جمهوری چک را شکست دادند و به مرحله دوم صعود کردند.

تیم ایران در مرحله دوم، سه بر یک آرژانتین را شکست داد و سه بر یک مغلوب ایتالیا شد و با شکست سه بر صفر بحرین، حریف برزیل در مرحله نیمه نهایی شد.

جوانان ایران در دیدار مرحله نیمه نهایی سه بر صفر برزیل را شکست دادند و حریف ایتالیا در دیدار نهایی شدند و با شکست سه بر دو این تیم، برای نخستین بار در تاریخ قهرمان رده زیر ۲۱ سال جهان شدند.

در پایان مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹، امیرحسین اسفندیار کاپیتان تیم ایران به عنوان ارزشمندترین بازیکن رقابت‌ها برگزیده شد و همچنین عنوان بهترین زننده سرویس را نیز کسب کرد. پوریا یلی که نقش مهمی در موفقیت و قهرمانی تیم جوانان ایران داشت، در رده نخست بهترین مهاجمان و در جدول امتیازآورترین بازیکنان نیز در جایگاه دوم قرار گرفت. محمدرضا حضرت‌پور با عملکرد فوق‌العاده در دریافت و توپ‌گیری، عنوان بهترین لیبروی مسابقات را به خود اختصاص داد و مرتضی شریفی نیز در پست خود توانست به همراه لاویا از ایتالیا در میان برترین‌های این تورنمت قرار گیرد.

جوانان والیبال ایران تا کنون در ۱۱ دوره مسابقات قهرمانی جهان حضور داشتند که کسب عنوان قهرمانی در سال ۲۰۱۹ بهترین عملکرد این رده سنی ایران در جهان است.

تیم والیبال جوانان ایران در سال ۱۹۹۳ برای نخستین‌بار مجوز حضور در رقابت‌های جهانی را به دست آورد که با کسب عنوان پنجمی به کار خود پایان داد.

جوانان ایران در سال‌های ۲۰۰۵ (پنجمین حضور) ۲۰۱۳ (هشتمین حضور) ۲۰۱۷ (دهمین حضور) جایگاه پنجم جهان را کسب کرد.

سال ۲۰۰۳ مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان به میزبانی تهران برگزار شد و تیم ایران ششم شد. در سال ۲۰۱۱ تیم ایران در برزیل نیز ششم شد.

تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات سال ۲۰۰۹ رتبه هفتم، در رقابت‌های سال ۱۹۹۹ رتبه هشتم و سال ۱۹۹۷ رتبه نهم را کسب کرد.

جوانان ایران در سال ۲۰۱۵ و در کشور مکزیک، در رتبه دوازدهم قرار گرفت. عنوان سومی در سال ۲۰۰۷ با شکست ایتالیا در مراکش، مدال برنز این رقابت‌ها را برای ایران به ارمغان داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: