به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمدتقی امیری خراسانی، سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش و دانشیار دانشکده علوم ورزشی، دانشگاه شهید باهنر کرمان، در سال جدید آرزوی توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای را دارد. در واپسین روزهای سال 98 گفتگویی را با این مدیر موفق ورزش کشور انجام دادیم که در زیر می خوانید.

تلخ‌ترین و شیرین‌ترین خاطره شما از سال 98 چیست؟

تلخ ترینی وجود نداشت حداقل برای من، ولی به هر حال اتفاقات شیرینی در جزیره زیبای کیش رخ داد و شاید یکی از آن‌ها برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا کبدی بود که هم برای کشور و هم برای جزیره بسیار شاخص بود. در مجموع اتفاقات خوبی از جمله برگزاری مسابقات و اعزام‌های خوبی که داشتیم، جزو بهترین اتفاقاتی بود که برای جزیره زیبای کیش رقم خورد.

طرفدار استقلال هستید یا پرسپولیس؟

نه طرفدار استقلال هستم نه پرسپولیس.

الگوی شما در زندگی کیست؟

الگوی ورزشی من کسی است که خدمتگذار واقعی مردم باشد.

سال 99 را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

سال 99 سال سخت ورزش است چون کشور ما درگیر یک جنگ اقتصادی است و خارج از آن بحث اقتصاد مقاومتی پررنگ‌تر خواهد شد. در حوزه ورزش هم هر چقدر بتوانیم اقتصادی‌تر کار کنیم، می‌توانیم موفق‌تر باشیم ولی ورزش نیازمند سرمایه گذاری است و متاسفانه در حال حاضر شرایط درآمدزایی آن ضعیف است.

مردم چه نگاهی نسبت به جزیره کیش دارند؟

نگاه قدیمی مردم به جزیره کیش بیشتر نگاه همگانی بوده و خداراشکر الان این نگاه توسعه پیدا کرده و حالت قهرمانی و حرفه‌ای پیدا کرده است. لذا نیاز دارد تا سازمان هم این تغییر نگاه را داشته باشد که انشاالله بتوانند باعث کمک به کشور شوند.

در ناامیدی‌ها از چه طریقی خودتان را آرام می‌کنید؟

در ناامیدی با ذکر و یاد خداوند آرام می‌شوم.

نظر شما در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌های ورزشی چیست؟

به هر حال یکی از تفاقات خوب این است که بانوان در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند اما ابتدا باید شرایط آن به‌وجود بیاید. شاید ما هنوز نتوانسته‌ایم برای جنسیت آقایان به نحواحسن یک فرهنگی‌سازی داشته باشیم. امیدوارم که این اتفاق مثبت رقم بخورد تا با حفظ  حرمت‌ها، قوانین، شرع و عرف همه در کنار هم بتوانند از فضای ورزشی به نحواحسن استفاده کنند.

هدف اصلی شما در این راه چیست؟

اهداف شخصی من یکسری مسایل خاص است ولی اگر بخواهیم اهداف سازمانی را نگاه کنیم، امیدوارم که ورزش قهرمانی و حرفه‌ای مثل گذشته رونق بیشتری بگیرد و ان‌شاءالله ادامه پیدا کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: