به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ پژمان معتمدی، دبیر فدراسیون دوومیدانی، درخصوص رنکینگ جهانی جدید دوومیدانی بانوان و جایگاه پنجاهم فرزانه فصیحی طی گفتگو با خبرنگار برنا بیان کرد: حتی اگر این رنکینگ را اعلام نمی‌کردند، فرزانه فصیحی جزو ورزشکاران نخبه و خبره ما است. ما در بحث ورودی مسابقات قهرمانی جهان داخل سالن، تا به حال ورزشکاری نداشتیم که به این تورنمنت صعود کند. فکر کنم اولین اتفاق خوب این بود که فصیحی در اواسط بهمن ماه سال گذشته توانست در رقابت‌های صربستان و ترکیه ورودی مسابقات جهانی را کسب کند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات قهرمانی جهان داخل سالن، یک سال به تعویق افتاد. اعلام کردن این رنکینگ از ارزش‌های وجودی و عملکرد او چیزی کم نمی‌کند. ما از اول هم می‌دانستیم فصیحی جزو نیروهای نخبه دوومیدانی آسیا و جهان است که خداراشکر موفق شد در سطح جهانی هم این رنکینگ را کسب کند.

معتمدی اظهار داشت: ما جدا از کسب ورودی رقابت‌های جهانی، برای فرزانه فصیحی جهت کسب سهمیه المپیک نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم. در آخرین جلسه سال 98 که با صالحی‌امیری در حوزه ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه و حضور در بازی‌های آسیایی 2022 دارند، داشتیم، فحیصی یکی از نیروهایی است که روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

دبیر فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: شیوع ویروس کرونا و تعویق المپیک توکیو، زمانی که در اختیار برخی ورزشکاران و حتی فدراسیون‌ها  قرار داد، یک برگ برنده بود برای این که ما بتوانیم برای ورزشکارانی را که نتوانسته بودند در مسابقات مطرح، حضور پیدا کنند برنامه‌ریزی کنیم. ان‌شاءالله ورزشکاران دیگر ما هم بتوانند سهمیه المپیک را کسب کنند و فکر می‌کنم بزرگ‌ترین افتخار برای ما کسب سهمیه در بخش دوومیدانی بانوان است.  

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: