به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود:

*برنده هفته: وزارت ورزش و جوانان

در اولین جلسه هیات‌ واگذاری شرکت‌های دولتی در سال ۱۳۹۹ که در وزارت امور اقتصاد و دارایی با حضور وزرای اقتصاد، ورزش و جوانان و دادگستری و رییس سازمان خصوصی‌سازی و نمایندگان اتاق بازرگانی و سازمان بورس اوراق بهادار برگزار شد برنامه اجرایی پیشنهادی سازمان خصوصی‌ سازی برای واگذاری قطعی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال ۱۳۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید. در این جلسه ابتدا رییس سازمان خصوصی‌سازی و وزیر ورزش و جوانان گزارشی از اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۸ در این رابطه از جمله حسابرسی سالیان گذشته و برگزاری مجامع این دو باشگاه، شناسایی اموال و دارایی‌های مختلف آنها، واگذاری قطعی دو ورزشگاه درفشی‌فر و مرغوبکار به دو باشگاه و همچنین شفاف شدن بدهی مالیاتی آنها و حل کردن بسیاری از دعاوی حقوقی در سال ۱۳۹۸ ارائه کردند .در ادامه دکتر دژپسند، وزیر اقتصاد ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بسیار مهم و موثر وزارت ورزش و جوانان و سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس اوراق بهادار در فرایند خصوصی‌سازی دو باشگاه در سال ۱۳۹۸، بر واگذاری هرچه سریعتر دو باشگاه طی مراحل قانومی در نیمه اول سال ۱۳۹۹ تاکید کرد و به همه بخش‌های ذیربط دستورات لازم برای انجام اقدامات اجرایی و قانونی را صادر کرد  در ادامه جلسه برنامه اجرایی مراحل مختلف واگذاری این دو باشگاه که توسط سازمان خصوصی‌سازی تهیه شده بود به جلسه پیشنهاد شد و مورد تصویب هیات عالی واگذاری شرکت‌های دولتی قرار گرفت. مقرر شد تمامی اعضا نهایت تلاش خود را برای واگذاری هرچه سریعتر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در سال ۱۳۹۹ به عمل آورند.

*بازنده هفته: پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال

از گذشته رسم بر این بود هرگاه در خانواده، قوم و یا شهری اختلافی ایجاد می‌شد بزرگ آنجا یا به قول معروف ریش‌سفید پادرمیانی می‌کرد تا دعوا و اختلاف‌ها کنار گذاشته شود و همه چیز در آرامش پیش رود. بالطبع در ورزش نیز به همین صورت بود و همیشه پیشکسوتان و ریش سفیدان ورزش در موارد مختلف پادرمیانی می‌کردند اگر مشکلی وجود داشت و یا درگیری بین دو ورزشکار ایجاد می‌شد. اما حالا همه چیز برعکس  شده و پیشکسوتان تیم های فوتبالی به ویژه باشگاه های پر طرفدار وریشه دار مانند پرسپولیس و استقلال نه تنها در اختلافات قدمی برای کمک بر نمی دارند بلکه با دامن زدن به آنها نقش اصلی را در ایجاد حواشی ایفا می کنند موضوعی که این روزها بیشتر از همیشه در باشگاه سرخابی ها به چشم می خورد.

*شخصیت هفته: احسان حدادی

احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک ایران و آسیا در هفته جاری از شکست دادن کرونا بعد از ۱۰ روز دست و پنجه نرم کردن با این ویروس و بهبودی حال خود خبر داد. او در آخرین گفتگوی خود عنوان کرد: روز‌های نخست سال نو بود که متوجه شدم حال مساعدی ندارم و آنچه دچار آن شده‌ام، فراتر ازیک سرماخوردگی عادی است. درست در همان روز در مصاحبه با یکی ازخبرنگاران این موضوع را بیان کردم. با شروع علائم بلافاصله سرپرست فدراسیون و اشکان اردیبهشت رئیس کمیته پزشکی فدراسیون با من تماس گرفتند و مراحل درمان من به همراهی اردیبهشت جهت نمونه‌گیری و تست کرونا انجام شد. سی‌تی‌اسکن ریه و آزمایش‌های لازم و همچنین ویزیت متخصص عفونی از سوی  صالحی انجام و ادامه یافت و با تشخیص کرونا در منزل قرنطینه و درمان آغاز شد؛ مبینی سرپرست فدراسیون هر روز پیگیر حالم بود که از او و پیگیری‌های مکرر  اردیبهشت تشکر می‌کنم. همین‌طور از مساعدت‌های ویژه فدراسیون پزشکی ورزشی و دانشگاه علوم پزشکی در طی دوره درمان تشکر ویژه دارم.

*نقد هفته: کارشناسان فوتبال

نزدیک به یک ماه است که با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بیشتر فعالیت‌های ورزشی کشورهای مختلف به حالت تعویق در آمده و یا با تعطیلی مواجه شده است. این موضوع بی شک فوتبال و لیگ فوتبال ایران هم را تحت تاثیر قرار داده تا جایی که هنوز هم خبر قطعی در مورد ادامه برگزاری مسابقات به گوش نمی‌رسد. اما نکته جالب ماجرا جایی است در چنین شرایطی برخی از کارشناسان فوتبال از مدت ها قبل برای ادامه برگزاری لیگ برنامه می‌دهند و سرمربیان هر کدام از تیم های لیگ برتری نیز نسبت به جایگاهی که در جدول دارند درباره ادامه لیگ اظهار نظر می کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: