به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمدرضا اسلامی، سرمربی تیم شیمیدر درباره برگزاری یا لغو ادامه رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: در حال حاضر نزدیک به دو ماه است که رقابت‌های ورزشی و اردوی تیم‌ها همه تعطیل است با این شرایط بی‌شک همه بازیکنان با افت آمادگی جسمانی روبرو هستند. بنابراین با این شرایط اگر قرار باشد بازی‌های پس از ماه رمضان برگزار شود از حالا باید شرایط تمرین تیم‌ها را فراهم کنیم چرا که بدون تمرین و کسب حداقل آمادگی نمی‌توان کار خاصی را انجام داد.

وی افزود: اما اگر شیوع کرونا همچنان به این شکل ادامه داشته باشد فدراسیون باید راهکار مناسب‌ تری را انتخاب کند تا هیچ تیمی متضرر نشود چرا که از همان روز نخست شروع لیگ برخی تیم‌ها با تمام پتانسیل ظاهر شدند و برخی هم برای پلی‌آف برنامه داشتند که کرونا این فرصت را از آنها گرفت.

سرمربی شیمیدر گفت: بحث بسکتبال با سایر رشته‌ها فرق دارد چرا که المپیک با تعویق یک ساله مواجه شد و ما عملا برنامه و یا مسابقه خاصی در این پایه آنهم در فصل تابستان نداریم. پس برای ادامه لیگ فرصت کافی وجود دارد البته به شرطی خیلی طولانی نشود چون در این صورت به لیگ فصل بعد ضربه خواهد زد.

او در پایان خاطرنشان کرد: البته اگر شیوع کرونا همچنان ادامه یابد بهتر است که مسابقات لغو شود و بدون قهرمان لیگ را به پایان برسانیم. چون بی شک معتقدم از 8 تیم حاضر در پلی آف هیچ یک حاضر به قبول یکی از تیم‌ ها به عنوان تیم قهرمان نخواهند بود.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: