به گزارش برنا از شهرکرد؛ جواد کارگران در جلسه شورای فرهنگی استان اظهار داشت: امسال در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه دانش‌آموزان 350 پایگاه اوقات فراغت تابستانی در استان در نظر گرفته شده است.

وی از هوشمندسازی 200 کلاس درس در مدارس استان خبر داد و افزود: برای سال تحصیلی آینده 200 کلاس درس توسط آموزش و پرورش در سطح استان هوشمندسازی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی این ستاد بیان کرد: در ماه مبارک رمضان همایش طلایه‌داران تبلیغ برای اعزام هزار مبلغ دینی به مناطق مختلف استان برگزار شد.

کارگران با اشاره به اعزام زائران به مرقد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: 5 هزار و 126 زائر از استان برای شرکت در بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) به تهران اعزام شدند.

وی گفت: بیش از 62 ویژه برنامه به‌مناسبت گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و سالروز قیام 15 خردادماه در سراسر استان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به رونمایی 8 کتاب در شهرستان بروجن تصریح کرد: آیین رونمایی از 8 عنوان کتاب تحت عنوان "شمیم فرهنگ" در شهرستان بروجن برگزار شد، سال گذشته چاپ کتاب در استان 162 درصد افزایش یافت.

کارگران دیدار با نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت را یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی دانست و ادامه داد: افتتاح طرح‌های بهداشتی، برگزاری دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با هدف ایجاد 15 هزار و 500 شغل، برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و خطاطی، برگزاری دومین نمایشگاه دیجیتال در استان، راه‌اندازی مجتمع خاتم و نخستین مجتمع تولید نمد، افتتاح قرارگاه رسمی مردمی اقتصادمقاومتی، اجرای طرح نماز حلقومی در 900 مسجد، طرح‌های ویژه انتظامی و ترافیکی و امنیتی و طرح نظارت بر اماکن عمومی و اصناف و فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی توسط سازمان بسیج هنرمندان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در استان بوده است.

وی با اشاره به ساماندهی گلزار شهدای استان بیان کرد: 119 گلزار شهدا در سطح استان ساماندهی شد، طرح بازسازی و نوسازی تابلوهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان اجرا شد.