به گزارش برنا از شهرکرد؛ فرزاد رحیمی اظهار داشت: پویا نمایی عرصه‌ای وسیع برای به تصویر کشیدن و تشریح مفاهیم علمی و فرهنگی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان در این کارگاه‌ها فضایی شگفت‌انگیز از هنر و تخیل را در کانون تجربه می کنند افزود: صنعت پویانمایی از جمله هنرهای متعالی در زمینه پرورش فکری و تخیل و بیان هنرمندانه مفاهیم پیچیده و گسترده اجتماعی، فرهنگی، علمی، مذهبی، هنری و ادبی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری با اشاره به وسعت تخیل کودکان تلاقی هنر، رنگ و اندیشه را فرصتی جذاب برای کودکان و نوجوانان در پرورش فکر و رشد خلاقیت آن‌ها عنوان و بیان کرد: هنر پویا نمایی زمینه‌ای مناسب برای پویایی و نشاط کودکان در هنر و اندیشه را فراهم می کند.

رحیمی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 150 فیلم پویانمایی توسط کودکان و نوجوانان استان با تکنیک‌های مختلف ساخته شده است.

وی با اشاره به آخرین تولیدات پویانمایی کانون تصریح کرد: فیلمبرداری تک فریم فیلم آزاده، آخرین تکه نان، روباه و خروس، آموزش ساخت اسکلت انسان و نوشتن فیلم‌نامه معلم و شاگرد بر اساس داستان‌های مولانا از جمله تولیدات پویا نمایی در مراکز فرهنگی هنری کانون است.

مدیرکل کانون پرورش فکری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: آشنایی اعضا با انیمیشن و انواع آن، کار با زوترپ، حرکت ساده توپ با تکنیک کاغذ، تدوین حرکت توپ، ارائه ایده و موضوع برای فیلم‌های پویانمایی، نگارش یک فیلم‌نامه کوتاه بر اساس خاطرات و بر اساس خلاقیت اعضا و طراحی شخصیت از جمله آموزش‌های ارائه شده در این کارگاه‌ها است.