به گزارش برنا از شهرکرد؛ ذبیح‌الله غریب اظهار داشت: سال گذشته بیش از 17هزار تن ماهی سردآبی در استان تولید شد که پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال جاری به بیش از 18هزار تن افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سال گذشته نسبت به سال 93 حدود 60 درصد تولید افزایش یافته است، افزود: از مهم‌ترین ماهی‌های سردآبی تولیدشده در استان ماهی قزل‌آلا است که 90 درصد ماهی‌ها به استان تهران و اصفهان صادر می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ماهی سردآبی در شهرستان‌های اردل، بروجن، کیار، کوهرنگ و لردگان تولید می‌شوند که بیشترین ماهی تولیدشده در شهرستان اردل است و پیش‌بینی می‌شود ماهی‌های گرم‌آبی و خاویار در شهرستان‌های اردل و لردگان پرورش یابد.

غریب خاطرنشان کرد: استان در سال گذشته بیشترین ماهی سردآبی را تولید کرد و رتبه نخست تولید ماهی کشور را به خود اختصاص داد که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری هم رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص دهد.

وی با ابراز اینکه 337 مزرعه پرورش ماهی در استان وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال نسبت به سال گذشته تولید ماهیان سردآبی در استان 20 درصد افزایش یابد.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: درآمدزایی حاصل از فروش ماهی در استان بیش از 150 میلیارد تومان و با بیش از 10 درصد سود است. طرح تولید ماهیان خاویاری از سال 88 به‌صورت پایلوت در شهرستان لردگان آغاز شد و نتایج مطلوبی را به‌دنبال داشته است.

وی ادامه داد: پرورش ماهیان سردآبی قزل‌آلای رنگین‌کمانی سالیانه با تولید 800 تن و با اعتباری بالغ بر بیش از 56 میلیارد ریال افتتاح و در حال فعالیت می‌باشد، آب آن از رودخانه سرخون تأمین می‌شود.