به گزارش برنا از شهرکرد؛ نعیم امامی شامگاه شنبه ‌در همایش اصناف با اشاره به برگزاری انتخابات  اتحادیه‌های صنفی اظهار داشت: انتخابات اتحادیه‌های صنفی برای 50 اتحادیه در سال جاری در شهرکرد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به کسب رتبه‌های برتر در سال گذشته افزود: کسب این رتبه‌های شاخص حاصل تعامل بین اتاق‌ اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این سازمان رتبه نخست را در عملکرد تعیین تکلیف پروانه‌های منقضی شده اصناف کسب کرده است، بیان کرد: رتبه نخست شاخص صدور پروانه کسب یعنی کمترین مدت زمان شروع و پایه چرخه کار برای اعطاء پروانه کسب، در استان صدور پروانه کسب حدود 42 روز بوده اما در کشور 100 روز می‌باشد و این رقم قابل ملاحظه‌ای است.

امامی با بیان اینکه نخستین اتاق فکر اصناف در سطح کشور در این استان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون جلسات خوبی برای حل مشکلات اصناف در این اتاق برگزار شده است.

وی با اشاره به سیاست صنعت، معدن و تجارت در سال جاری گفت: تمرکززدایی در مجتمع‌های صنفی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های این سازمان در سال جاری است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش جریمه‌های اصناف تصریح کرد: در سال جاری جریمه‌ها 70 درصد کاهش و بازرسی‌ها 25 درصد بازرسی افزایش یافته کرده است که این نشان‌دهنده رویکرد ارشادی و تعاملی صنعت، معدن و تجارت است، درزصد شکایات مردمی 25 کاهش یافته کرده است.