به گزارش خبرگزاری برنا از شهرکرد؛ علی‌حسین نظری ، با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قهرمانی شطرنج در این استان، اظهار کرد: مسابقات قهرمانی شطرنج چهارمحال و بختیاری به صورت آنلاین در خانه اندیشه شهرکرد برگزار خواهد شد.

رئیس هیأت شطرنج چهارمحال و بختیاری گفت: این دوره از مسابقات از 23 تیرماه به مدت دو روز در شهرکرد برگزار و ورزشکاران برای کسب عنوان قهرمانی باهم به رقابت می‌پردازند.

وی بیان داشت: این دوره از مسابقات به صورت آنلاین و با نظارت داور بین‌المللی فدارسیون شطرنج کشورمان برگزار و نفرات برتر معرفی خواهند شد.

نظری ادامه داد: نفرات برتر مسابقات شطرنج قهرمانی چهارمحال و بختیاری به رقابت‌های قهرمانی کشور اعزام خواهند شد و این استان از ظرفیت بسیار خوبی در رشته شطرنج برخوردار است.

این مسؤول ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های لازم برای گسترش رشته شطرنج در چهارمحال و بختیاری لازم است و این رشته در رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان طرفداران زیادی در این استان دارد.

رئیس هیأت شطرنج چهارمحال و بختیاری گفت: این استان ورزشکاران صاحب نام در سطح ملی در رشته شطرنج برخوردار است و در راستای شکوفایی استعداد نونهالان و نوجوانان دوره‌های آموزشی برای ورزشکاران برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان با مبانی تئوری و عملی این رشته آشنا می‌شوند.