به گزارش خبرگزاری برنا از شهرکرد؛  قاسم سلیمانی دشتکی در کارگروه حمل و نقل و ایمنی سفر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در زمان تعطیلات و با ورود مسافران داخلی و خارجی، بسیاری مناطق این استان با حجم زیادی از ترافیک رو به رو می شود.

وی تأکید کرد:مسوولان راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، میراث قرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با همکاری فرمانداران شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری نسبت به تهیه و تأمین طرح ساماندهی محورهای ارتباطی پرتردد استان مانند پل زمانخان، پیرغار، شیخ علیخان، سیاسرد و غار یخی چما اقدامات لازم را انجام دهند.

سلیمانی دشتکی افزود: عوامل ستاد اجرایی خدمات سفر چهارمحال و بختیاری به ویژه راهنمایی و رانندگی، جمعیت هلال احمر، حمل و نقل و پایانه ها، راه و شهرسازی و شهرداری های استان در تعطیلات عید سعید فطر، عملکرد قابل قبولی داشته اند.

وی تصریح کرد: توسعه راه های ارتباطی، رشد زیرساخت و ارتقای شاخص های توسعه ای از مهمترین عوامل افزایش حضور مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در چهارمحال و بختیاری به شمار می رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: اطلاع رسانی برای جذب سرمایه گذار به منظور احداث پل های عابر پیاده در نقاط مورد نیاز استان در دستور کار مسوولان اداره کل حمل و نقل و پایانه ها قرار گیرد.

گودرز امیری اضافه کرد:اکنون هفت دوربین کنترل سرعت در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری فعال بوده و تا 20 روز دیگر تعداد این دوربین ها به 12 دستگاه افزایش می یابد.

وی بیان داشت:به منظور ارتقای کنترل محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای، تا پایان سال جاری هفت میلیارد ریال به منظور نصب 10 دوربین جدید در جاده های استان احتصاص می یابد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های چهارمحال و بختیاری هم گفت: دستگاه های تردد شمار، ورود 859 هزار و 720 دستگاه خودرو از مسافران به این استان در تعطیلات عید سعید فطر را ثبت کرده اند.

منوچهر سلمانزاده اظهار کرد: این میزان ورود مسافران به چهارمحال و بختیاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: روزانه 700 هزار لیتر انواع سوخت مورد نیاز خودرو در این استان مصرف می شود.

مجتبی سرداری بیان کرد: همزمان با تعطیلات عید سعید فطر، این میزان مصرف در چهارمحال و بختیاری به روزانه یک میلیون و 400 هزار لیتر افزایش یافت.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری هم گفت: اکنون 330 راه دسترسی غیرمجاز به جاده های اصلی استان متصل شده است.

شهرام ندیمی عنوان کرد: راه های غیرمجاز متصل به جاده های اصلی چهارمحال و بختیاری، تا یک ماه دیگر ساماندهی و یا مسدود می شود.

به گزارش برنا، چهارمحال و بختیاری به لحاظ شرایط آب و هوایی و همچنین به خاطر قرارگیری در مسیر ارتباطی استان های فلات مرکزی ایران به استان های جنوبی کشور، یکی از استان های هدف گردشگری به شمار می رود.